Ömer Faruk Çelik Sancaklıiğdecik Halkı ile İftarda Buluştu

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 18:22

Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarlarına bir yenisi daha eklendi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sancaklıiğdecik Mahallesi sakinleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Çelik, “Bizi bir araya getiren ortak değerlerimizi unutturmamak için, herkesi bir araya getiriyoruz. Bu mübarek ayda biz de halkımızla iç içe, omuz omuza oluyoruz” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeği organizasyonlarının yanı sıra, hayırseverlerin katkıları ile mahallelerde de halka bir araya gelen Şehzadeler Belediyesi, önceki akşam Sancaklıiğdecik halkı ile buluştu. Mahalle meydanında düzenlenen yemeğe Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çoban, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut ve çok sayıda vatandaş katıldı. 750 kişilik iftar yemeğine mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeği öncesi mahallede incelemelerde bulunan Başkan Çelik, halkın istek ve sorunlarını dinledi. Yemekten önce bir konuşma yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Bugün yeryüzünde pek çok ülkede Ramazan mahzun karşılandı. Yeryüzünün birçok bölgesinde inananların iftar sofrasına bombalar düşüyor. İnsanlar sahurlara kalkamıyor, iftar yapamıyor. Doğu Türkistan’da devlet zulmüyle oruç tutmak bile yasak. Çok şükür ki biz, cennet vatanımız Türkiye’de huzur içerisinde ve büyük bir rahatlıkla oruçlarımızı tutuyoruz. Rabbim bu nimetini üzerimizden almasın. Kıyamete kadar bu ülkede, bu cennet vatanda, ay yıldızlı bayrağımızın altında bir ve beraber bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Bizi bir araya getiren birçok ortak değerlerimizin olduğunu unutmamalıyız.

İnancımız, bayrağımız, tarihimiz, geçmişimiz, medeniyetimiz, ezanımız, Ramazanımız, iftarımız ve sahurumuz var. Dolayısıyla 10 dilimlik farklılıklarımız bizim için bir çalışma unsuru değil, bizlerin bir zenginliği. Biz yeter ki birbirimize saygı duyalım, sevelim, bu cennet vatan, bu ülke, bu şehir, hepimize yetecek kadar büyüktür. İnşallah vatanımızda birbirimizi severek, sayarak, birbirimize sevgi duyarak, kıyamete kadar kardeşçe yaşayarak, bir ve beraber bir şekilde yaşarız diye düşünüyorum. Bu yıl ilk defa yeni bir uygulama başlattık. Herkesi bir araya getiriyoruz. Zaman zaman sofralarımıza hayırseverler de destek oluyorlar. Bugünkü soframıza katkıda bulunan hayırsever işadamı Hüseyin Genç’e de teşekkürlerimi iletiyorum. Dur durak bilmiyoruz. Günde 3-4 tane etkinliğimiz var. Allah kabul etsin. İstedik ki Ramazan Şehzadeler’de ruhuna uygun olsun şekilde yaşansın. Şehzadeler insanları Ramazan’ı en güzel şekilde yaşamak için tercih ettikleri merkez haline gelsin. İnşallah seneye daha güzel organizasyonları yaparız. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Davetimize icabet ettiğiniz, bizi kırmayıp lokmamızı bizimle paylaşmak için geldiğiniz için teşekkür ederim. Hepimizin Ramazan’ı mübarek olsun. Rabbim sağlık içerisinde bayrama kavuşmamızı cümlemize nasip etsin. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun” dedi. İftar yemeğinin ardından Hacivat’la Karagöz orta oyunu sahne aldı. Başkan Çelik de oyunu çocuklarla birlikte izledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.