ODA BAŞKANLARINDAN ÇERÇİ’YE ZİYARET

22 Eylül 2014 Pazartesi, 15:41

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener,  Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Görüşmede Ahilik Haftası etkinlikleri ve esnafın sorunları masaya yatırıldı.

Ahilik Haftası kutlamaları devam ediyor. Kutlama programını Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) organize etti. MESOB Başkanı Hasan Geriter, program kapsamında Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener’in de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Çerçi’ye Manisa’daki esnaf ve sanatların durumuyla ilgili bilgi veren Geriter, Ahilik Haftası programıyla ilgili de yapılacak olan faaliyetleri anlattı.

ÇERÇİ: “ESNAF VE SANATKARIN YANINDAYIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, esnaf ve sanatkarın ülkenin en önemli kesimlerinden biri olduğunu söyledi. Her fırsatta esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini hatırlatan Çerçi, “Esnaf ve sanatkarımız ülkenin kalkınmasında çok önemli görevler üsteniyor.  İstihdam ve üretimde en büyük yük esnafımızda. Manisa’da Esnaf Odaları Birliğimizle işbirliği halinde bir belediye olarak çalışıyoruz. Bu konuda üzerimize düşen bir görev olursa yapamaya hazırız.” dedi.

Başkan Çerçi, “Ahilik kültürünün taşıdığı evrensel değerler, bugün tüm insanlığın ihtiyacı olan ortak değerlerdir. Bu vesileyle Manisa esnaf ve sanatkarının Ahilik Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir