MANİSA’DAN KOBANE’YE KIZ KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ!

20 Aralık 2014 Cumartesi, 16:25

“Kobane’ye Kız Kardeşlik Köprüsü” kampanyasına bir destek de Manisa Emek Partisi’nden geldi. Parti üyeleri topladıkları yiyecek ve giyecekleri Kobane’ye yolladı.

 

 

 

Manisa Emek Partisi, “Kobane’ye Kız Kardeşlik Köprüsü” kampanyasına destek verdi. Parti üyeleri topladıkları yiyecek ve giyecekleri Kobane’ye yolladı. Kobane’de yaşanan IŞİD zulmüne Türkiye hükümetinin sesiz kaldığının altını çizen, Emek Partisi Başkanı Müzeyyen Çelik, “ Biz, ‘en çok kaybeden’ kadınlar olmasın diye ellerimizle, emeğimizle, direncimizle Kobaneli kzı kardeşlerimizle dayanışma köprüleri, ‘Kız Kardeşlik Köprüleri’ kuralım diyoruz. Vahşette ve gericilikte sınır tanımayanların karşısına özgürlük, eşitlik ve dirençte birleşen kız kardeşliğimizi koyalım istiyoruz. Kız kardeşliğimiz öyle güçlü köprüler kursun ki bu toraklarda duyulan tek ses halkların kardeşliğinin özgür, bağımsız sesi, barışın sesi olsun” dedi.

“Kobane halkının yanındayız”

Sonu ne olursan olsun Kobene halkının yanında yer alacaklarını belirten Çelik, “Kobane’de havan mermilerinin altında; kamyon kasalarının arasında yıkanan çocuklar, hamile haliyle kilometrelerce yürüyen Ezidi kadınlar, yolda susuzluktan ölen çocuklarını geride bırakmak zorunda kalan anneler, köle pazarında satılan kadınlar, tecavüzler ve katledilişler işte orada yaşananların özeti budur” diye konuştu.

FERDİ UZUN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir