MANİSA’DA O CAMİDE 365 GÜN SONRA CUMA NAMAZI

19 Aralık 2014 Cuma, 18:25

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü Manisa Yunus Emre İlçesi Kaynak Mahallesinde bulunan Hakiki Baba Mescid restorasyonunu tamamlayarak bir yıl sonra ibadete açtı.

14. Yüz yıldan buyana Manisa’daki cemaatine hizmet sunan Hakiki Baba Mescidi bundan bir yıl öncesine kadar kullanılmaz duruma gelmişti. Haki Baba mescidi cemaati yapının yeniden ele alınıp restore edilmesi talibini mahalle muhtarları aracılığı ile Manisa Vakıflar İrtibat Bürosu Hukuk İşleri Müdürü Avukat Adem Gazozcu’dan talep etti.Gazozcu bu isteği  İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğüne taşıdı.

Vakıf İzmir Bölge Müdürü Kenan İba’nın yatırım projesine almasıyla birlikte başlatılan Hakika Baba mescidi restorasyonu tam bir yıl boyunca sürdü.360 Bin Tl harcamayla yepyeni bir Hakika Baba mescidi ortaya çıkartıldı.

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan,Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç

Kaya,Vakıflar Hukuk işleri Müdürü Adem Gazozcu ve çok sayıda Hakika Baba Mecsidi cemaatinin katılımıyla 365 gün aradan sonra ilk namaz kılındı.

Müftü Sinan Cihan;”Uzun bir aradan sonra mescidimizin modern bir yapı altında ibadete açılması gerçekten bizleri çok sevindirmiştir.Bunun için Vakıflar İzmir Bölge Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi

Restorasyon hakkında bilgi veren Vakıflar Manisa Hukuk İşleri Müdürü Adem Gazozcu ise “Manisa ilimiz vakıf eserleri ile yoğunlukta olan bir ilimizdir.Harap durumda olan tüm tarihi eserlerimizi tek tek restore altına alıyoruz. Hakika Baba mescidimiz de bunlardan birisi.Özel bir proje uyguladık.Sonuçta ortaya böylesi güzel bir eser çıktı.Her şeyden önce ibadette açılmış olması bizleri sevindirmiştir” dedi.

Mescidin açılışına katılanlar Hakika Baba türbesi önünde dua etti.Ayrıca günün anlamıyla ilgili de lokma döktürüldü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir