Manisa TSO Üyesi İşadamları İtalya’dan Umutlu Döndü

18 Kasım 2014 Salı, 16:43

İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen EİMA Uluslar arası Tarım ve Bahçecilik Teknolojileri fuarına katılan 40 işadamı 5 günlük iş ve inceleme gezisinden umutlu döndü. Manisa TSO Başkan Yardımcısı Adnan Erbil, fuarların işadamlarını ufkunu açtığını belirterek, birçok kişinin iş bağlantıları kurduğunu söyledi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 40 işadamı İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen EİMA Uluslar arası Tarım ve Bahçecilik Teknolojileri fuarından döndü. Dünyanın en prestijli tarım makineleri fuarı özelliğini taşıyan EİMA Uluslar arası Tarım ve Bahçecilik Teknolojileri fuarında dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3 bin firma stant açtı. Tarım sektöründeki gelişmeleri yakından görme fırsatı yakalayan Manisalı işadamları da ünlü firmaların ürünlerini ilgiyle inceleyip, iş bağlantıları kurma fırsatı yakaladı.

5 günlük iş ve inceleme gezisinin fuara katılan işadamları için büyük fayda sağladığını kaydeden Manisa TSO Başkan Yardımcısı Adnan Erbil, “ Tarım ve tarım makineleri sektöründe faaliyet gösteren işadamlarımız için büyük bir fırsat olan EİMA Fuarı son derece yararlı geçti. İşadamlarımız dünyada tarım sektöründe kullanılan makineleri yakından görüp, ikili görüşmeler yaptı. Dünyanın en büyük tarım aletleri fuarına katılmak işadamlarımız ufkunu açtı” dedi.

40 işadamından oluşan Manisa heyetinin dünyanın en önemli tarım makineleri üreticisi Maschıo Gaspardo fabrikasını da inceleme fırsatı yakaladığını hatırlatan Başkan Yardımcısı Erbil, işadamlarının her fuarda hem de ikili görüşmelerde önemli iş bağlantıları kurduğunu ifade etti. Erbil, “ Birçok Türk firmasının fuarda stant açtığını gördük. Fuara katılan Manisalı işadamları da önümüzdeki yıllarda bu fuarda yer almayı hedefliyor. Tarım şehri olan Manisa için fuar çok yararlı geçti” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir