MAGİDER’den Can Dostlara Anlamlı Ziyaret

01 Eylül 2015 Salı, 14:37

MANİSA Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde bulunan hayvanlarla tek tek ilgilenen Aloğlu, hayvanların yalnızca yerel yönetimlerin sorumluluğu altında olmadığını vurgulayarak, merkeze sağlayabilecekleri destekler için incelemelerde bulundu.

Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri anlamlı bir ziyarete imza attı. Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ve HAKDEM Başkanı Reyhan Elbirliler eşliğinde merkezi gezen Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri tek tek hayvanlarla ilgilendi. Merkezin durumu hakkında bilgiler aldı.

Duyarlılık oluşturmak istiyoruz

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne sağlayabilecekleri destekler konusunda tespitlerde bulunan Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, “Öncelikle hayvanların bakımına ve onların daha iyi şartlarda bulunmasına en az bizler kadar özen gösteren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Hayvanları sevmek, onlarla iç içe olmak bizlere her zaman huzur vermiştir. Ne yazık ki şu sıralar toplumun hayvanlara ve doğaya karsı duyarsız olduğunu görüyoruz. Biz de bu konuda bir duyarlılık oluşturabilmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret ederek hayvanların yemek içmek kadar sevgiye de ihtiyacı olduğu konusunda kamuoyunun dikkatini çekmek istedik” dedi.

Hayvanlar hepimizin vicdani sorumluluğunda

Hayvanların yalnızca kurumların sorumluluğunda olmadığını da vurgulayan Aloğlu, “Hayvanlar hepimizin vicdani sorumluluğu altındadır. Bu konuda elimizden gelen desteği sağlayabilmek adına incelemelerde bulunduk. Umarım tüm Manisalı vatandaşlarımızda hayvanlarımızın daha iyi şartlara sahip olabilmeleri için aynı sorumluluğu gösterir” dedi. Aloğlu sözlerine son verirken toplum olarak barınaktaki hayvanların yanı sıra sokak hayvanlarına da gerekli özeni göstermemiz gerektiğini vurguladı.

Anlamlı bir örnek

Manisa Girişimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen bu ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten HAKDEM Başkanı Reyhan Elbirliler ise, “Hayvanlar yalnızca yerel yönetimler ve gönüllülerin üstlenebileceği bir sorumluluk değil. El ele vererek bu konuda daha kısa süre de güzel işler yapılabilir. Bu çalışmalarda bu açıdan bir örnektir” ifadelerinde bulundu.

Onlar bizlerin şefkatine muhtaç

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ise gerçekleştirilen ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getirerek, “Hayvan sever bir kurum olarak hayvanların bakımına çok özen gösteriyoruz. Onların bizlerini şefkatine muhtaç olduğunun farkındayız. Hayvanların her zaman bizlerin toplumsal ve vicdani sorumluluğumuz altında olduğunu vurguluyoruz. Bu nedenle bakım merkezimizi ziyaret ederek hayvanlara bizler kadar ilgi gösteren Manisa Girişimciler Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretin Manisalı vatandaşlarımıza bir örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir