MAGİDER’DEN AZERBAYCAN’A DESTEK

05 Nisan 2016 Salı, 16:03

Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu Azerbaycan’ın haklı mücadelesine sonuna kadar destek verdiklerini belirterek, “Türk’ün dostu Allah’tır. Allah hem Anadolu’daki hem de Azerbaycan’daki askerlerimizin kollarına kuvvet, yüreklerine cesaret, mücadelelerinin sonunda galibiyet nasip etsin.” dedi.
Ermenistan’ın yıllardır işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarının yüzde 20’si ile ilgili son zamanda aktifleşen Azerbaycan’ın haklı mücadelesiyle ilgili açıklama yapan MAGİDER Başkanı Ayberk Aloğlu, “Ermenistan ordusunun cephe hattında provokasyon yaptığını basından anbean takip ediyoruz. Gönlümüz ister ki barış kelimesinden bahsedelim de karşı taraf Ermenistan olunca önce bir bakıyoruz karşı taraf, taraf mı diye! İnsanlıktan nasibini almamış, 9 aylık çocuğu katleden üzerinden tankla geçen, kadınlarına ellerinden gelen her türlü fenalığı yaşatan, anasının karnındaki çocuğun cinsiyeti için yazı-tura atıp cinsiyeti hakkında iddiaya girdikten sonra karnını deşip cinsiyetine bakan, kanlı postallarıyla çocuk başlarıyla kaleye gol atan, canlı canlı insanların kafa derilerini yüzen, hızar ve testerelerle kardeşlerimizin kollarını ve bacaklarını diri diri kesen, 56 tane hamile kadınımızın karnını deşen, babanın gözü önünde evladını, evladının gözü önünde babasını kurşuna dizen, küçük kız çocuklarına tecavüz edip öldüren bir zihniyet olunca, değil barış kelimesinden bahsetmek böyle bir zihniyete konuşulacak değinecek bir hakaret bile kifayetsiz kalıyor.” şeklinde konuştu.
Ermenistan’ın son günlerde büyük askeri kayıplar vermesi üzerine başarısızlıklarını gizlemek için sivil halkın yaşadığı Azerbaycan yerleşim birimlerine saldırdıklarını aktaran Aloğlu, “Sivil halkı bombalamak Ermeni’nin dede-baba mesleği! Ermenistan devlet başkanı hocalı soykırımının mimarı Sarkisyan, Avrupa güvenlik toplantısında ‘1 Nisan’daki sınırlara çekilelim ve Ateşkes ilan edelim’ çağrısında bulunmuş. Bizim daha kadim bir teklifimiz var. 22 Şubat 1828 tarihindeki sınırlara çekilelim ve bir daha savaşmak zorunda kalmayalım. Bakalım o zaman ananızın kucağından başka bir sınırınız kalıyor mu?” dedi.
“Siz bir Mübariz İbrahimov’la baş edemediniz, şimdi üstünüze Mübarizler ordusunu çektiniz” diyen Aloğlu şunları söyledi:
“Artık Rus kapısında kuyruk sallama mevsimindesiniz. Onuruna, namusuna önem vermeyen için kuyruk sallamak kutsal bir eylemdir diyoruz. Vatanımız Türkiye’mizden de gerek devletimizden gerek STK’lardan isteğimiz daha işin başındayken safların sıklaştırılmasıdır. STK’lar olarak, ‘Bir millet iki devlet’ anlayışıyla ayrılıkları kabartmadan tek yumruk olup hedefe kilitlenmeliyiz. Zira mevcut durumda bir cephe de yoktur. Çünkü Azerbaycan Genel Kurmay Başkanı yaşanan olayı şu şekilde özetledi: ‘Bizde savaş falan yok! Sadece Azerbaycan kendi topraklarında askeri tatbikat yapıyor. Eğer bu tatbikatta Ermeni askeri ölüyorsa, gidin onlara sorun, onların ne işi var Azerbaycan toprağında!’ Olay budur. Bu beyanata aynen katılıyoruz. AGİT’in de kabul ettiği Azerbaycan devletinin sınırları bir an önce tekrar geri verilip topraklarının işgalden kurtarılması tüm dünyanın sorumluluğundadır. Dünya eğer buna sessiz kalıyorsa kardeş diye kabul ettiğimiz ve bunu da her fırsatta dile getirdiğimiz Azerbaycan Türkleri için ses de oluruz, soluk da oluruz. Yükü sırtlanıp sesimizin ulaştığı yere kadar hakkı bağırırız, hakkın inşası için elimizden geleni yaparız.
Türk’ün makus talihini kırmanın ilk adımıdır bugün yaşananlar. Orası da bizim, burası da bizim. Boşuna mı diyoruz ‘Bir Millet İki Devletiz’ diye. Türk’ün dostu Allah’tır. Allah hem Anadolu’daki hem de Azerbaycan’daki askerlerimizin kollarına kuvvet, yüreklerine cesaret, mücadele sonu galibiyet nasip etsin. Atası Mete Han’ın öğretisinden mirastır, Türk toprağından vazgeçmez.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir