İçme Suyu Batı İsale Hattı Yenileniyor

01 Aralık 2014 Pazartesi, 18:40

MANİSA Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki MASKİ (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü, Manisa merkezinin içme suyunda yaşadığı sorunlara çözüm üretebilmek için Batı İsale hattında yenileme çalışmaları başlattı. Yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “Bu çalışmanın hayata geçirilmesi ile önümüzdeki 40 yıl Manisalı hemşerilerimize kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin hizmetini sunacağız” diye konuştu.

İçme suyu Batı İsale hattı güzergâh tespiti çalışmaları ile ilgili, MASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binasında bir toplantı düzenlendi. Toplantıda MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Plan Proje İnşaat ve Yatırım Dairesi Başkanı Bircan Kaynak, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Parlak ve ilgili teknik elemanlar hazır bulundu.

Sorunların Çözümü Olacak

MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “Göreve geldiğimiz günden itibaren tüm ekibimle Manisa’mızın 17 ilçesinde tüm halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Manisa Merkezinin önemli bir kısmının içme suyu ihtiyacını karşılayan Batı İsale hattımızın öncelikle masaya yatırılması gereken konu olduğunu tespitini yaptık. Mevcut Batı İsale hattımız yaklaşık 30 yıl önce inşa edilmiş, asbest borulardan oluşmaktadır. Ekonomik ömrünü tamamlayan bu isale hattı birçok sorunlara neden olmaktaydı. Bu nedenle, Batı İsale hattının yenilenmesine yönelik proje çalışmalarını başlattık. Proje çalışmaları hızla devam ediyor. Bu proje kapsamında yaklaşık 13 bin metre uzunluğundaki Batı İsale hattını yenilemeyi hedefliyoruz. Proje çalışmalarına hız verdiğimiz isale hattımız önümüzdeki 40 yıl Manisalı hemşerilerimize kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin hizmetini sunacağız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir