Hayırseverlerden Ebedi Fedakarlık

09 Aralık 2015 Çarşamba, 15:44

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Ahmetli ilçe merkezinde bulunan Güldede Kabristanlığı’nda yeni düzenlemelere başladı. Yakın zamanda kabristanlığın ek hizmet binası, yolları, çevre duvarı, gasilhane ve morg olarak kullanılacak bölümlerinin inşaatına başlanacağı belirtildi.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Ahmetli ilçesinde Güldede Kabristanlığını genişletme çalışmalarına başladı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, “2000 yılında Merhum Veli Koyun’a ait arazi, Koyun’un mirasçıları tarafından kabristanlık olarak kullanılmak üzere Ahmetli Belediyesi’ne hibe edildi. 02 Aralık 2015 tarihinde arazinin Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’na devri gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi olarak alanda çalışmalara başladık. Kısa süre içerisinde kabristanlığın ek hizmet binası, yolları, çevre duvarı, gasilhane ve morg olarak kullanılacak bölümlerinin yapımına başlanacak” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, “Kabristanlık olarak kullanılacak olan arazinin hak sahipleri Şaban Koyun, Hasan Koyun, Mehmet Koyun, Celil Koyun, Ayşe Ergül, Alime Koyun, İrfan Koyun, Nihat Koyun, Atiye Çalış, Ayten Çalış ve Emine Uzbay’a yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir