DAMIZLIK BİRLİĞİ ÜYELERİNE DÜVE ALIM KREDİSİ

28 Nisan 2015 Salı, 14:46

Denizbank ile Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında “Düve Alım Kredisi” protokolü imzalandı.
Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin girişimleriyle üreticilere yeni bir kredi imkanı daha doğdu. Bir süredir Damızlık Yetiştiricileri Birliği ile Denizbank arasında süren görüşmeler sonuçlandı. Varılan anlaşma çerçevesinde Birlik üyelerine özel, uygun koşullarda “Düve Alım Kredisi” verilecek. Birlik üyeleri, Üretici Kart ile tüm tarımsal ihtiyaçlarını anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yaparak karşılama imkanına sahip olacaklar.
Birlik Başkanı Ahmet Kırlıoğlu, KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Birlik Müdürü İsmail Daban ve bazı yönetim kurulu üyelerinin hazır bulundukları imza töreninde anlaşmanın detayları açıklandı.
BİRLİK ÜYESİ OLMAK BİR AVANTAJ
Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin uzun yıllardır başkanlığını yürüten Ahmet Kırlıoğlu, ‘Düve Alım Kredisi’ protokolüyle birlik üyelerinin bir imkana daha kavuştuğunu söyledi. Üreticilerin en iyi şartlarda faaliyetlerini yürütmeleri için çalıştıklarını belirten Kırlıoğlu, “Birlik üyesi olmak bir avantaj. Modern araç ve gereçlerle, AB şartlarında imkanlarla üretim yapmamız gerekiyor. Rekabet ettiğimiz rakiplerimizin durumu ortada. Bunun farkındayız ve bilinçli hareket ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üreticilerimizin sıkıntılarına çare olmaya devam edeceğiz. Protokolün Birlik üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun ise şu bilgileri verdi: “Denizbank olarak tarımın ülke ekonomimize katkısının bilincindeyiz ve üreticinin zor günlerinde de yanındayız. İmzaladığımız bu protokol ile Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyesi çiftçiler de Denizbank’ın üreticiye sunduğu tüm yeni ürün, hizmetlerden ve tarım kredisi avantajlarından yararlanabilecekler. Birlik üyeleri kendi aralarındaki düve alışverişi ve yurtdışından düve temininde de ‘Düve Alım Kredisi’nden faydalanabileceklerdir. Denizbank Üretici Kart ile birlik üyesi üreticiler; anlaşmalı üye iş yerlerinden yılda bir hasatta ödeme olabilecek şekilde yem, tohum, mazot, gübre, tarım ilacı gibi tarımsal ihtiyaçlarını da kampanyalı olarak alabilecekler.” dedi.
Konuşmaların ardından ‘Düve Alım Kredisi’ protokolü imzalandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.