ÇARŞININ GÜZELLİĞİ ORTAYA ÇIKACAK

22 Kasım 2015 Pazar, 16:45

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi’nin Kapalı Çarşı girişinde ‘Manisa Kafe’ adıyla sürdürdüğü kafe ve restoran düzenlemesi ile birlikte 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Bulvarı arasında kalan alanda devam eden 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projeleri’ni inceledi.
İl genelinde başlattığı hizmetlerle Manisa’nın çehresini değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da projeleriyle kentin tarihi dokusunu ortaya çıkarıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler İlçesi Kapalı Çarşı girişinde ‘Manisa Kafe’ adıyla sürdürülen kafe ve restorant düzenlemesi ile birlikte 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Bulvarı arasında kalan alanda devam eden 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projeleri’ni inceledi. Başkan Ergün’e Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ziya Elmalı, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler ve MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan da eşlik etti. Başkan Ergün ilk olarak, 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Bulvarı arasında kalan alanda devam eden 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projeleri’ni inceledi. Bölge esnafıyla sohbet ederek projenin detayları hakkında da bilgi veren Başkan Ergün, “Çalışmaların tamamlanmasıyla binaların dış cephelerinde yer alan kötü görünüm ortadan kalkacak. Bölgenin şimdiki görünümünden çok farklı bir hal kazarak, alanın daha canlanacağını düşünüyorum. İnşallah bu değişim, Manisa’ya apayrı bir güzellik katacak” diye konuştu.
BÖLGE CANLANACAK
Bölge esnafı gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları nedeniyle memnuniyetini ifade etti. İş yerlerinin daha güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten bölge esnafı, çalışmaların tamamlanmasıyla işlerinde de olumlu değişimin olacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.
MANİSA KAFE’DE SONA GELİNDİ
Başkan Ergün daha sonra ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Kapalı Çarşı girişinde ‘Manisa Kafe’ adıyla sürdürdüğü kafe ve restoran çalışmasını inceledi. Tarihsel doku ile modern yapının sentezi şeklinde hayata geçirilen proje hakkında bilgi veren Başkan Ergün, “Kapalı Çarşı girişinde bulunan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait olan 210 metrekare büyüklüğündeki alanda başlattığımız kafe ve restoran çalışmasında artık son aşamalara geldik. Çalışmaların tamamlanmasıyla Manisalı vatandaşlarımız yeni bir sosyal alana daha kavuşacak. Manisa Kafe’nin şimdiden Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir