Can dostlarına yardım edecekler ‘Pati Çarşı’ya bekleniyor

12 Ekim 2015 Pazartesi, 11:24

HAYVANLARI Koruma Derneği Manisa (HAKDEM) Şubesi tarafından geliri hayvanların bakım ve tedavisinde kullanılmak üzere açılan ikinci el eşya satışının yapıldığı ‘Pati Çarşısı’ adlı satış yeri; can dostlarına destek olmak isteyenleri bekliyor. Sekiz yıldan bu yana faaliyette bulunan satış yerinde; 1 liradan başlayan sembolik fiyatlarda çeşitli ikinci el eşyalar satılıyor.

HAKDEM tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi’nde sokak hayvanlarına destek sağlamak için Pati Çarşı adlı satış yeri açıldı. Sergide birinci ve ikinci el kıyafetlerin yanı sıra; ev tekstil ürünleri, mutfak eşyaları, elektronik eşyalar ve kitaplar, gönüllüler tarafından sembolik fiyatlarla satışa sunuldu. HAKDEM Üyesi Semra Özbay, gelirin sokak hayvanlarının ihtiyaçları için kullanıldığını söyledi. Serginin ayda beş gün açık kaldığını dile getiren Özbay, “Bütün eşyalar çok cüzi miktarlara satılıyor. 1 liraya ayakkabı var. 5 liraya ceket, 15 liraya gelinlik satıyoruz. Satışlardan elde edilen gelir hayvanlarımızın bakımında kullanılıyor. Çarşımızı ziyaret edecek olan Manisalılara yüzlerce seçenek sunuyoruz. Alacakları küçük bir ürün hayvanlarımızın daha sağlıklı şekilde yaşamalarına katkı sunacak. Bu çarşıda ihtiyacı olan vatandaşlarımız da ucuza ihtiyacını almış olurken, ödedikleri ücrette sokak hayvanlarına yarıyor. Çok ucuz olduğu için fakir maddi durumu kötü olan vatandaşlar da buradan yararlanmış oluyor. Evlerinizde kullanılmayan her türlü eşyaları buraya getirip sizler de katkıda bulunabilirsiniz” dedi

MASKOT KÖPEKLER

Pati Çarşı’nın girişindeki sokak köpekleri de ilgi çekti. Kendileri için açılan serginin girişinden ayrılmayan ‘Balım’ ve ‘Kömür’ isimli köpekler, adeta Manisalıları alışveriş yapmaya davet ediyor. HAKDEM Üyesi Semra Özbay da satış yapılacağı sıralarda iki köpeğin Pati Çarşı’nın önüne gelip beklediğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir