Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Cumhuriyetin Işığında Atatürk’ü Anlamak” konulu panelle anıldı

11 Kasım 2014 Salı, 18:01

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yılı nedeniyle Celal Bayar Üniversitesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin Işığında Atatürk’ü Anlamak” konulu panel, 10 Kasım 2014 tarihinde Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Çelik, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb. Özay Eryürek, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Maraş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkanlığını CBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim İnci’nin yaptığı panelde, aynı bölüm öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ömer Karakaş ve Yrd. Doç. Dr. Ali Galip Alçıtepe konuşmacı olarak yer aldı.

Doç. Dr. İbrahim İnci’nin “Cumhuriyetin İlanı Sürecinde Ortaya Çıkan Muhalefet”, Yrd. Doç. Dr. Ömer Karakaş’ın “Atatürk’ün Entelektüel Biyografisi”, Yrd. Doç. Dr. Ali Galip Alçıtepe’nin ise “Mustafa Kemal’den Bu Güne Kadın Sorunsalı” konulu sunumları yaptıkları panelin sonunda; Prof. Dr. Ali Çelik, Alb. Özay Eryürek ve Halil Memiş tarafından konuşmacıların teşekkür belgeleri ve çiçekleri takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir