Başkan Çelik koltuğunu Melikhan’a bıraktı

23 Nisan 2015 Perşembe, 12:24

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makam koltuğunu 9 yaşındaki Melikhan Özer’e bıraktı. Melikhan, göreve gelir gelmez ilk iş halkla iç içe olup, sorunlarını dinlemek istediğini ifade etti.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine katıldı. Daha sonra makam koltuğunu Gazi İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Melikhan Özer’e bıraktı. 9 yaşındaki Melikhan ilk iş olarak misafirlere çay, kendisine meyve suyu söyleyerek ikramda bulundu. Melikhan, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, “Kuruluşumuzun 95. yılını milletçe büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet ve Meclisi bugün açıldı. Bugünü büyük önder Atatürk çocuklara armağan etmiştir. Bu armağana sahip çıkmalıyız. Çocuklarımızı da bu duygularla geleceğe hazırlamalıyız. Bu güzel ve anlamlı günde yüce Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, dünya üzerinde bulunan tüm çocukların bayramını kutluyorum. Ayrıca tüm İslam aleminin Regaib Kandilini kutluyorum. Bana bu fırsatı veren Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Melikhan, göreve gelir gelmez ilk iş halkla iç içe olup, sorunlarını dinlemek istediğini ifade etti. Gazetecilerin Manisa için neler yapmak isterdin sorusuna ise, “Manisa zaten güzel ama Manisa’yı daha güzel yapmak isterdim” şeklinde cevap verdi.

“ÇOCUKLARIMIZ İSTİKBAL VADEDİYOR”

Başkan Çelik ise, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “Bugün koltuğumuzu Melikhan kardeşimize bıraktık. Çok güzel bir konuşma yaptı. İstikbal vadediyor. İnşallah Türkiye’nin geleceği çok daha güzel olacak. Çocuklarımız ilerde çok daha büyük görevlere gelecekler ve büyük hizmetlerde bulunacaklar diye düşünüyorum. Bugünkü konuşma da bunun bir göstergesi. Kendisini ve ailesini tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.