Başkan Çelik ENSAR Vakfının Konuğu Oldu

16 Aralık 2014 Salı, 11:14

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ENSAR Vakfı Manisa şubesi yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi. ENSAR Vakfının eğitim çalışmalarının önemine vurgu yapan Başkan Çelik “ENSAR Vakfımıza ve bu tür kuruluşlarımıza desteklerimiz devam edecek” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik geçtiğimiz gün ENSAR Vakfının vermiş olduğu kahvaltı programında Vakıf yöneticileriyle bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıya Başkan Çelik’in yanı sıra Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Songüler, ENSAR Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler ve dernek yöneticileri katıldı. ENSAR Vakfının Manisa da haftanın her günü eksiksiz hizmet verdiklerini ifade eden ENSAF Vakfı Manisa şube Başkanı Arif Çeler “Gün geçtikçe vatandaşlarımız vakfımızı tanıyor, tanıdıkça da vakfımıza yöneliyorlar. Vakfımızın daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımız devam edecek. Vakıf binamız haftanın her günü açık. Burada ders alan öğrencilerimizin sayısı oldukça fazla. Geçtiğimiz gün ilahiyat fakültesinden gelen 20 öğrenci kardeşimiz bizden tefsir dersine ihtiyaç duyduklarını ilettiler bizde o arkadaşlarımıza tefsir dersi sınıfı açtık. Bunun dışında şuan 5 grup halinde Arapça öğrenen öğrencilerimiz var.  Coğrafya kursumuz devam ediyor. Bu hafta Hat kursumuzda başlayacak. Haftanın tüm günlerini dolu dolu geçiriyoruz. Şuan itibarı ile hiç boş günümüz yok. İmkânlarımız ölçüsünde bu eğitim çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ensar Vakfı’nın Manisa da yaptığı eğitim çalışmalarını beğeniyle takip ettiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Bu gün böylesine sıcak bir ortamda ENSAR Vakfında olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. ENSAR Vakfımız Türkiye’nin göz bebeği vakıflarından bir tanesi. Manisa gibi bir şehirde ENSAR Vakfı’nın böylesine güçlü bir şubesinin olması, haftanın 7 günü vatandaşlara yönelik eğitim çalışmalarının yapılıyor olması, şehrimiz adına büyük bir kazançtır diye düşünüyorum. İnsan sahip olduğu bilgi ve teknoloji ile gerekli gönül eğitimine tabi tutulmazsa bir canavara dönüşebilmektedir. Dini ve hayri hizmetler veren ENSAR Vakfı gibi kuruluşlarımızın insanların gönüllerine yönelik yapacağı eğitimlerle, bilgi ve insanlığın elindeki teknoloji gücü bu sefer insanların hayrı, sağlığı ve mutluluğu için kullanılacaktır. İnsanlarımızın ve şehirlerimizin mutluluğu açısından bu tür hizmetlerin çok önemli olduğunun bilinci içerisindeyiz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir