AK KADINLAR’DAN ANLAMLI PROJE

16 Ekim 2014 Perşembe, 12:46

Seçimlerde önemli bir rol oynayan AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları yönetimi boş durmak bilmiyor. Seçim döneminde Şehzadeler ilçesindeki hemen hemen her eve girerek başarılı çalışmalar yürüten AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları yeni bir proje ile yardıma muhtaç insanlara ulaşmayı hedefliyor.

 

Yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yoğun bir çalışmayla seçim başarısında büyük payı olan AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları yeni başlattıkları sosyal proje ile Ak Parti İl Kadın Kolların da zaman zaman destek alarak Şehzadeler ilçesinde yardıma muhtaç insanlar için ‘Fazla Eşyalarınız, Yeni Umutlar Yaşatsın’ projesini hayata geçiriyor. Siyasetin yanı sıra sosyal çalışmalar alanında da zor olanı başarmayı hedeflediklerini ifade eden AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı “AK Parti Kadın Kolları olarak bizler her zaman halkımız ile iç içeyiz. Her zaman vatandaşlarımız ile bir arada oluyoruz. Bildiğiniz gibi büyükşehir kanunun ardından kurulan yeni bir ilçeyiz. Yeni kurulmamıza rağmen teşkilatlanmamızı hızlı bir şekilde tamamlayıp seçimlere hazır bir şekilde girdik. Yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ev ev dolaşarak Şehzadeler ilçesinde AK Parti olarak başarılara imza attık. Seçimlerin bitmesiyle vatandaşlarımız ile olan bağlarımızı koparmadan yine çalışmalarımıza süratle devam ettik. Yine Mahalle ve ev ziyaretlerimiz rutin bir şekilde devam etti. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak ‘Durmak Yok Yola Devam’ , ‘Sıkılmadık el, girilmedik ev kalmayacak’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini kendimize ilke edinerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

“Manevi Huzur Bizleri Ayakta Tutuyor”

 

Girdikleri her evde farklı, farklı hikâyeler ile karşılaştıklarını ifade eden AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı “ Vatandaşlarımız ile bir araya geldiğimiz de her evde farklı hikâyeler, sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunlara AK Kadınlar olarak kayıtsız kalmamız düşünülemez. Bu nedenle imkânlarımız ölçüsünde her soruna el uzatmaya çalışıyoruz. Buda bize manevi bir huzur sağlıyor ve çalışma heyecanımızı ayakta tutuyor. Bu nedenle İlçemizde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlarımız için yeni projeyi başlatarak, onların sorunlarının çözülmesine yardımcı olacağız. ‘Fazla Eşyalarınız, Yeni Umutlar Yaşatsın’ adındaki bu projemiz ile hayırsever vatandaşlarımızın kullanılabilir durumdaki fazla eşyalarını alıp ihtiyaç sahibine ulaştırmakta elçilik edeceğiz. Şu ana kadar 600 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaştık. Biz kadınlar olarak aslında çok güçlüyüz, el ele verdiğimiz zaman başaramayacağımız hiçbir iş yok. Yönetim kurulu üyemiz Nurhan Çakıcı’ nın öncülüğü ile ihtiyaç sahipleri tespit edildi ve kullanabilir durumdaki eşyalar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu durum gücümüze güç katıyor. Yardımsever ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında köprü oluşturmaya çalışırken biz, bu görevi yapmış olmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Allah’ ın izni ile de, elimizden geldiği kadar daha çok vatandaşımıza ulaşmaya çalışacağız “ dedi.

 

Yardım yapmak isteyen hayırseverlerin ellerindeki kullanılabilir durumdaki eşyaları kendilerine iletmeleri halinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıracaklarını ifade eden Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı, bu güne kadar yardımda bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir