29 Ekim Coşkusunu İlk Onlar Yaşadı

28 Ekim 2015 Çarşamba, 12:36

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitim gören minik öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel gösteri düzenledi. Bunun yanı sıra genç yeteneklerin Cumhuriyet Bayramı’na özel resim sergisi de ailelerini büyüledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreşi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı. 150 minik öğrenci, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yıldönümünü, aileleri ve öğretmenleriyle kutladı. Şarkılar eşliğinde dans gösterileri yapan minik yürekler, gönüllerince eğlendi.

Cumhuriyet Bayramı’na Özel Resim Sergisi

         Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreşi’nde eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet Bayramı’na özel resim sergisi düzenledi. Sergide Kelebekler Sınıfı, Boncuklar Sınıfı ve Yıldızlar Sınıfı’nın eserleri yer aldı. Minik öğrenciler, eserlerinde Cumhuriyet’in zihinlerinde yarattığı düşünceleri eserlerine yansıttı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ayak izlerini aktardıkları resimler, miniklerin aileleri tarafından da oldukça beğenildi.

Cumhuriyet Şarkıları Dillendirildi,

         Cumhuriyet Hürriyet Demek, Atatürk Ölmedi Yüreğimde Yaşıyor, 10. Yıl Marşı gibi eserleri hep bir ağızdan söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencileri, şarkıları ve danslarıyla gönülleri fethetti.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir