“YOK ARTIK” DİYECEĞİNİZ TELEFONLAR!

29 Nisan 2015 Çarşamba, 20:16

Manisa’da 110 İtfaiye Daire Başkanlığı’na sanatçı Halil Sezai’nin ‘Yangın Var’ şarkısı dinletilmesinden ‘Abi yanıyorum’ ihbarına kadar birçok telefonun geldiği aktarıldı.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Destek Hizmetleri Şube Müdürü Arif Gökalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada merkezde günde ortalama 100-150 telefonun geldiğini ifade ederek gelen telefonların yaklaşık 50 tanesinin asıllı ihbar çıktığını söyledi.

Arif Gökalp, santrale çok ilginç telefonların da geldiğini bildirerek 110’a gelen telefonlar arasında sanatçı Halil Sezai’nin ‘Yangın Var’ şarkısının dinletenden ‘Abi yanıyorum’ ihbarına kadar birçok telefonun geldiğini belirtti.

Asılsız ihbarın yanı sıra dar sokakların da işlerini zorlaştıklarını ifade eden Gökalp, “Bazen bir arabanın bile giremediği yere ekiplerimiz müdahale ediyor. Bu konuda sıkıntı çekiyoruz. Yine bunun yanında asılsız ihbarlar konusunda da sıkıntı yaşıyoruz. Günde ortalama merkezde 100 ile 150 arasında telefon geliyor. Ama ne yazık ki bunların çoğu asılsız çıkıyor. Gelen telefonların yaklaşık 50 tanesini asıllı ihbar çıkıyor. Ama bunu son zamanlarda en aza indirmeyi başardık. Artık emniyetle irtibat halindeyiz. Aynı numara sürekli aynı şeyi yapınca hemen emniyete haber veriyoruz ve sorunu çözüyoruz. Bunu en çok ankesörlü telefonlardan arayanlar yapıyor” dedi.

-Bin 739 yangına müdahale edildi

2015 yılının son 4 ayı itibariyle il genelinde toplam bin 739 yangına müdahale ettiklerini ifade eden Gökalp, “Bunun yanında yine trafik kazası, kurtarma operasyonları ve su baskınları olmak üzere toplam 579 olaya anında müdahale edebildik” diye konuştu.

İl genelinde 483 personel ile 106 itfaiye aracıyla hizmet vermeye çalıştıklarını ifade eden Gökalp, “Asılsız ihbarların gelmesi devletin cebine zarar vermektedir. Buradan bir aracın çıkması beraberinde itfaiye çalışanlarının gitmesi devlete hep yük demektir. Bu konuda lütfen vatandaşlarımız bilinçli olsunlar. Telefonların meşgul edilmesi aynı anda önemli bir olayın gecikmesine sebebiyet verebiliyor” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.