Turgutlu’nun Dev Kavşağına Tam Not

10 Haziran 2018 Pazar, 17:16

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu’da eski kavşağının yerine yapılan Turgutlu Katlı Kavşak Projesi’nin 1. etabı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından açılmıştı. Kavşağı kullanan vatandaşların büyük beğenisini kazanan kavşaktan geçiş yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, modern kavşağa tam not verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu’da can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve şehirlerarası ile şehir içi trafiğini birbirinden ayırmak ve buna bağlı olarak trafikteki yoğunluğu minimum seviyeye indirmek için başlattığı Turgutlu Köprülü Kavşak Projesi’nin 1. Etabı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katıldığı törenle açıldı. Açılışın ardından kullanılmaya başlanan kavşak, araç sürücülerinin büyük beğenisini kazandı. Yolda güvenle hareket ettiklerini belirten sürücüler, kavşağı ilçeye kazandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Turgutlu’ya can veriyoruz, canları burada yaşatmak istiyoruz”

Kavşağı kullananlar arasında İzmir’de Bölge İstişare Toplantısı’na katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesinin Turgutlu’da önemli bir hizmeti hayata geçirdiğini belirten MHP Lideri, modern kavşağa tam not verdi. Bahçeli’ye dev proje ile ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kısa zamanda tamamen hizmete açılması için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.

“Yaklaşık 75 milyonluk proje”

Başkan Ergün proje değerinin yaklaşık 65 milyonu bulduğuna dikkati çekerek, “Tamamıyla Manisa Büyükşehir Belediyesinin ve MASKİ Genel Müdürlüğünün kaynaklarıyla yapılan bu önemli kavşak, ihtiyaç duyulan bir projeydi. Bunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu hizmetin bir kez daha Turgutlu’ya, Manisa’ya hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Sizde yorum yapın..