Trafik Müdüründen bayram öncesi trafik uyarısı

10 Eylül 2016 Cumartesi, 11:37

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, Kurban Bayramı’nda vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat etmelerini sağlamak için trafik tedbirlerini arttırdıklarını belirtti. Tatil yolculuğu için vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı süresince kentte yoğunlaşacak trafik akımının kesintisiz sürdürebilmesi için vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla tedbirleri arttırdı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, aldıkları tedbirleri daha etkin ve daha duyarlı olarak kesintisiz bir şekilde uygulayacaklarını belirterek, vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Kazaların yoğun olarak meydana geldiği tespit edilen il güzergahlarında 24 saat esasına göre her 10 kilometrede bir trafik ekibi olacak şekilde planlama yaptıklarını belirten Onat, çalışma ve dinlenme süresi ihlali tespit edilen ticari araç sürücülerinin taşıt kullanmalarına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini söyledi. Terminal ve izin verilen yerler dışında, şehirlerarası yolcu otobüsü kalkışlarına izin verilmeyeceğini de ifade eden Onat, “Tüm yol kullanıcıları üzerinde alkol kontrolüne ağırlık verilerek, alkollü araç kullandığı tespit edilen yol kullanıcılarına gerekli cezai işlem uygulanarak trafikten men edilmeleri sağlanacaktır” dedi.

Trafik kazalarının en önemli nedenlerinin hatalı sollama, uykusuzluk, cep telefonu kullanımı, aşırı hız, alkollü araç kullanma, fazla yük taşıma, rutin araç bakımlarını yaptırmama, yakın takip ve emniyet kemerini takmamaktan kaynaklandığını belirten Onat, “Bu anlamda sürücülerimizi trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir