Salihli’de Cumhuriyet Bayramı fener alayı yürüyüşü yapılacak

28 Ekim 2016 Cuma, 12:01

Manisa’nın Salihli ilçesinde Cumhuriyetin 93’üncü yılı kutlamaları kapsamında fener alayı yürüyüşü düzenlenecek. Yürüyüş saat 19.23’te Atatürk Anıtı önünden başlayacak.
Kutlamalar çerçevesinde ilçenin dört bir yanını Türk Bayrakları ile donatan Salihli Belediyesi, 29 Ekim Cumartesi akşamı saat 19.23’te yapılacak olan büyük Fener Alayı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Atatürk Anıtı önünden saat 19.23’te başlayacak olan Fener Alayı yürüyüşü, Şüheda ve Kurudere Caddeleri üzerinden Kent Meydanına kadar devam edecek.
Salihli halkını Türk bayraklarıyla birlikte Fener Alayı yürüyüşüne davet eden Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Son yıllarda milli birliğimize içeriden ve dışarıdan kasteden düşmanlar, binlerce yıllık şanlı geçmişi olan kahraman ırkımıza ve 93 yıllık Cumhuriyetimize ihanete kalkışmışlardır. Ancak Hakk’a inanan milletimizin, kanlarını akıtarak kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, yetişen nesillerimizin elinde sonsuza kadar ay yıldızlı bayrağı ile bir ve bütün olarak yaşayacaktır. Biliyoruz ve inanıyoruz ki Cumhuriyet, bize bırakılan en büyük mirastır. Bu mirasa sahip çıkmak vatanını ve bayrağını seven herkesin en temel görevidir. 29 Ekim akşamı birlik ve beraberliğimizi temsil eden fener alayı yürüyüşümüz ile Cumhuriyetimize çok daha sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu ilan etmek ve göstermek istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir