SABUNCUBELİ TÜNELİ İÇİN BAKIN NE DEDİ!

19 Haziran 2015 Cuma, 15:27

 

2 yıl önce Sabuncubeli tünelinin yap işlet devret şeklinde İhaleye açıldığını ve Koçoğlu firmasına ihale edildiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu firma uzun çalışmalar neticesinde tüneli belirli bir noktaya getirmişti. Koçoğlu firması Türkiye’nin sayılı kuruluşlarından biriydi ve daha önce Çukurova Havalimanını yapmıştı. Ancak firmanın iflas etmiş olmasından dolayı ve iflas kararının mahkeme kanalıyla tescillenmesinden sonra Sabuncubeli tüneliyle ilgili spekülasyonlar oluşmaya başladı. Bu konuda önceki dönem Ulaştırma- Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan beyin, gerekse Karayolları Genel Müdürümüzün ve Müsteşarımızın, bölge Milletvekilleri olarak AK Parti Manisa Milletvekillerinin gayretleriyle bu konu tekrar gündeme gelmişti. Acaba yine yap-işlet-devret yöntemiyle ihale mi edilecek denmişti. Bakanlığımız öncelikle tünelin bir an önce sağlıklı bir şekilde tamamlanması amacıyla ihalesini yapmayı ve devlet eliyle tamamlanmasını istedi. Bununla ilgili Koçoğlu firmasının iflasıyla ilgili mahkeme kararının tescili beklendi. Ardından bir kez daha haleye çıkıldı. İhaleye çıkıldıktan sonra firmaların başvurusu neticesinde bir ihale tarihi belirlendi. İhale için başvuruda bulunan firmalar arasında Kalyon İnşaat ihaleyi kazandı. İhalenin ardından bekleme süresi ve diğer hukuki süreç sağlıklı bir şekilde yürütüldü ihaleye herhangi bir itiraz olmayınca sözleşmede onaylandı ve şu an tünel inşa çalışmaları başlatıldı. İnşaat süreci Kalyon İnşaat tarafından yürütülecek” dedi.

TÜRKİYE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE SÖZ SAHİBİ BİR ÜLKE

Türkiye’nin inşaat sektöründe söz sahibi bir ülke olduğunu ve Amerika’dan sonra Türk müteahhitlerinin Dünya’da önemli bir konuma ve öneme sahip olduklarını kaydeden Özdağ, “Afrika’dan Asya’ya kadar 5 kıtada Türk müteahhitleri başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Kalyon İnşaat inşallah sağlıklı bir şekilde tünelin yapımını bitirecek. Özellikle Manisa yerel basınında bu konu gündeme getirildiği için süreçle ilgili bilgilendirme yapma gereği duydum. Yapılan haber veyahut haberler gazetecilik adına doğrudur. Çünkü Manisa’nın her türlü sorununu gündeme getirmek ve çözüme katkıda bulunmak gazetecinin görevidir. Sabuncubeli tüneli 2017yılının başında tamamlanacaktır. Tünel yapım aşaması tamamlanınca Manisa-İzmir arası 15 Dakikaya düşmüş olacak. Manisa-İzmir arasında ki duble yolumuz, diğer yandan tünelimiz ve İstanbul otobanımız devam edecek. Böylece İstanbul’u bağlayan yol üzerinde bir rahatlama yaşanacak. Manisa’dan İzmir’e gidip gelen işçilerimizin, memurlarımızın, fabrika çalışanlarımızın ve diğer vatandaşlarımızın gidiş gelişlerini kolaylaştıracağız. Böyle olunca da zamandan, nakitten, yakıttan tasarruf edeceğiz. Sabuncubeli tünel projemiz hedeflerimizden bir tanesiydi. 2017 yılında bu tünel çalışmasını bitirerek bir hayalimizi de gerçeğe çevireceğiz” şeklinde konuştu.

YENİ HÜKÜMETİ DE AK PARTİ KURACAK

“AK Parti olarak ne söz vermişsek bu sözlerimizi yerine getirmek için azami gayret gösteriyoruz” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye 780 Bin Kilometrekarelik bir toprağa ve yaklaşık 80 Milyon nüfusa sahip bir ülke. Ulaşımdan iletişime, iletişimden sağlığa, sağlıktan eğitime, eğitimden tarıma,

sanayiye, spora kadar her alanda hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. 13. Yılımızda yine birinci partiyiz. Koalisyonu biz kuracağız. Kuracağımız koalisyonla da hizmetlerimizin çıtasını her geçen gün daha da arttırarak devam edeceğiz. Manisa’da hangi projemiz yarım kalmışsa hepsini bitireceğiz. Manisa’da yeni bir girişim, gelişim ve hizmet hamlesine başlayacağız. Durmak yok yola devam ediyoruz. Şu an iktidardayız, yeni hükümet kuruluncaya kadar milletin bize verdiği yetkiyi hizmet noktasında kullanmak üzere aşk ve şevkle çalışmaya devam ediyoruz. “

Tüm İslam Aleminin ve Manisalıların Mübarek Ramazan ayını da kutlayan Özdağ Manisa merkez Şehzadeler ilçesinde bulunan Bedesten alanında 5 Temmuz’da halka açık iftar vereceğini kaydederek tüm vatandaşları bu iftara davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir