Pelitalanlı öğrencilerden yaşlılara saygı

27 Mart 2017 Pazartesi, 16:16

Yaşlılar haftası dolayısıyla, Manisa’nın Yunusemre ilçesinin Yuntdağı bölgesinde bulunan Pelitalan Mahallesinde bulunan öğrenciler yaşlıları ziyaret etti. Duygulu anların yaşandığı ziyaret esnasında, mahallede bulunan yaşlıları tek tek gezen öğrenciler yaşlılara karanfil dağıttı.
Yunusemre ilçesi Pelitalan Mahallesinde bulunan ilköğretim okulu öğrencileri, Yaşlılar Haftası dolayısıyla örnek bir davranışa güzel bir davranışta bulundu. Mahallede bulunan yaşlıları tek tek gezen öğrenciler, karanfil dağıttı. Okul Müdürü Şevki Öztürk, Müdür Yardımcısı Mülayim Akça ve Okul Aile Birliği Başkanı Ali Oruç ile birlikte yaşlıların yaşadığı mekanları ziyaret eden öğrenciler, duygulu anlar yaşadı. Okul Müdürü Şevki Öztürk, çalışmayla ilgili olarak, “Zamanın ruhunun başındaki çocuklardan sonundaki yaşlılara sunulan karanfiller çok şey ifade ediyor. Yaşlıların unutulmadıklarını hatırlatan çocuklarımız aynı zamanda bir gün kendilerinin de böyle yaşlanabileceklerini anımsadılar. Bu güzel davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaşlıların gönlünü aldılar
Okul Aile Birliği Başkanı Ali Oruç ise, “Kapısını çaldığımız yaşlılarımızdan, kimi zaman hiç ses gelmediğine tanık olduk. Kapıyı aralayıp içerilere kadar girdiğimizde ancak o zaman sesine ulaşabildik. Hatırını sorduğumuzda kimisi ağrılarından, kimisi yalnızlığından, kimisi yaşlılığından şikayetçi oldu. Kimisi de yılların birikimi ve bilgeliğiyle hiç şikayetçi olmadı ve yaşlılığın her halini kabullenmiş gibiydi. Anlattıkları öğüt ve ders niteliğindeydi. Ziyaretlerin yalnız yaşlılar haftası döneminde değil her zaman yapılması gerektiğini bizlere anımsattı.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir