Ortak çalışmalar masaya yatırıldı

17 Kasım 2016 Perşembe, 15:15

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ağırladı. Ziyaret esnasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik yürütülen ortak çalışma ile Manisa’nın uzun yıllardır çözülemeyen imar sorununun yapılan ortak çalışma ile 2017 yılı sonunda tamamlanacağını ifade ettiler.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ağırladı. Samimi bir ortamda geçen ziyarette, Şehzadeler’e yapılacak ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi ile bir diyalog halinde hizmet ettiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Nazik ziyaretleri nedeni ile değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Seçilmiş kişiler olarak bugüne kadar uyum içerisinde, siyasi farklılıklarımızı da bir kenara bırakarak, ortak paydalarda buluşup, şehrimize hizmet ediyor, diyalog ortamımızı muhafaza ediyoruz. Halkımız da bundan büyük bir memnuniyet duyuyor. Vatandaşlarımız bizlerden daha çok diyalog ve iş birliği bekliyor. Belediyecilikte siyasetin geri planda olması gerekiyor. Aynı şehirde yaşıyoruz, uzun yıllara dayanan ve görevlerimiz bitse bile devam edeceğine inandığımız hukuklarımız var. Şehrimize güzel hizmetleri yapmak için birlikte çaba ve gayret sarf ediyoruz. Bu noktada değerli büyükşehir Belediye Başkanımızın bu ziyaretleri bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir” dedi.

“Manisa için güzel projelere birlikte imza atacağız”
Yapılacak olan yatırımlar ve projelere Şehzadeler Belediyesi ile birlikte imza atacaklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bulunduğunuz makamları imkânlar ve şartlar dâhilinde, Manisa’da yaşayan vatandaşlarımıza güzel hizmetleri sunabilmenin çaba ve gayreti içerisindeyiz. Bugüne kadar güzel bir işbirliği ile Manisa’ya hizmet etme noktasında güzel işleri yaptık. Bundan sonra kalan süreçte de bugüne kadar yaptığımız çalışmaların icraat noktasında da sahaya yansıması adına güzel işler yapacağız. Bundan hiç kimse şüphe duymasın. Siyasi görüşler noktasında ayrı partilerde de olsak belediyecilik, siyasetin bittiği noktada vatandaşa eşit hizmetin götürülmesini kapsar. Yaptığımız hizmetlere bu çerçevede bakıyoruz. Bu nedenle Sayın Şehzadeler Belediye Başkanımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum. İnşallah güzel projeleri de Manisa için birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Sümerpark’ta süreç hızla devam ediyor”
Sümerbank arazisinde yapılacak olan ortak proje ile ilgili Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazın geçtiğimiz gün neticelendiğini ve yeni ihale sürecine başladıklarını belirten Ergün “Sümerpark projemiz ile ilgilide halkımıza bir müjdeyi vermek istiyorum. Mevcut Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazlar dün itibarı ile neticelenmiş durumda. Fen İşleri Daire Başkanlığımız yeniden ihale yapılması konusunda gerekli çalışmalara başladı. Yakın bir zaman dilimi içerisinde ihale günün alınması ve yılbaşına kadar da ihalenin neticelendirilmesi için çalışıyoruz. Yeni yılda yapacağımız çok güzel bir ortak proje ile hayata kazandırmış olacağız” dedi.

“İmar sorununu 2017 sonunda çözmeyi hedefliyoruz”
Manisa’nın merkezinde yaşanan imar sorunu 2017 yıl sonu itibarı çözmeyi hedeflediklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Halkımızın da çok iyi bildiği gibi Manisa’nın bir numaralı sorunu imar çalışmasıdır. Yıllardan beri şehrimizin kanayan yarasıdır. Bununla ilgili olarak ta sayın başkanımız ve teknik ekiplerimiz ile alt komisyonlarda çalışmalarımız devam ediyor. Jeolojik hali hazır çalışmalar tamamlanmış durumda. Bundan sonra ki hedefimiz ortak müştereklerde Mahalleler ve Beldeler bazında, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerimizde 2017 yılının sonuna kadar imar planlarını Manisa’ da yeni imar alanlarının açılabilmesi ve gelişimi için çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaret sonunda iki belediye başkanı da ziyaretin anısına karşılıklı hediyeler takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir