Öğretmenevi Kavşağındaki Çalışmalar Hız Kesmiyor

16 Ekim 2017 Pazartesi, 21:12

Manisa’nın şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla geçtiğimiz aylarda başlatılan Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, proje kapsamında yapımı devam eden yolları daha önce işaret edilen 15 Kasım tarihinde açmayı planladıklarını söyledi.

Mansa’nın trafik anlamında can damarlarından biri olan ve trafik yoğunluğundan kaynaklanan sıkıntılarının fazlaca hissedildiği Öğretmenevi Kavşağı’ndaki çalışmalarda önemli mesafe katedildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu da, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay ile birlikte yapımı devam eden Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi Projesini inceledi, yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.
Şehir İçi Trafiği Rahatlayacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. Manisa trafiğinin rahatlatılması için Gediz Kavşağı ve Öğretmenevi Kavşağı’nın yapımının çok önemli olduğunu belirten Gençoğlu, “Gediz Kavşağı, Karayolları, Demiryolları ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin mutabakatıyla yapılacak. Karayolları projelendirme ve uygulamasını yapacak. Biz de üzerimize düşen bu Öğretmenevi Kavşağını yapıyoruz. Manisa’nın şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmalara bundan yaklaşık 5 ay önce başlamıştık. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Kasım 15’i hedef göstermiştik. İnşallah, 15 Kasım tarihinde yolları trafiğe açmayı planlıyoruz. Burayı trafiği açıp, ufak tefek eksikliklerini 1 Aralık tarihine kadar bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah Kasım ayı içerisinde, Manisalı vatandaşlarımızı şehir içi trafiği anlamında büyük ölçüde rahatlatmış olacağız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir