MASKİ İÇME SUYU DEZENFEKSİYONUNU MOBİL TAKİP EDECEK

31 Ekim 2016 Pazartesi, 12:07

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, içme sularındaki dezenfeksiyonu, bünyesine kattığı dijital cihazlarla mobil olarak takip edecek.

MASKİ Genel Müdürlüğü, su analizlerini daha çabuk gerçekleştirebilmek adına teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, bünyesine birçok veriyi anında ortaya koyan 2 mobil cihazın tanıtımını yaptı. İçme Suyu Dairesi Başkanı Hakan Açabay’ın bulunduğu tanıtımda İnşaat Şube Müdürü Eyüp Serhan Güven,  Su Kalite ve Arıtma Şube Müdürü Recep Günay ve Çevre Mühendisi Mustafa Uzak yer aldı. Cihazın çalışma prensipleri toplantıda test edildi. Çıkan sonuçların diğer testlere göre daha güvenilir olduğu da öğrenildi.

Cihaz sayesinde hangi veriler test edilebilecek?

            Portatif olan cihaz sahada görev yapan ekiplere büyük kolaylık sağlayacak. Cihaz, vatandaşlardan içme suyu ile ilgili gelebilecek olan şikayetler, açılan sondaj kuyuları ve içme suyu depolarında kullanılabilecek. Sahada olan ekipler, serbest klor, toplam klor, pH, siyanürik asit, toplam alkalite, demir ve bakır gibi parametreler anında görülebilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir