Manisalılar kanlarıyla Afrin’de

19 Şubat 2018 Pazartesi, 17:00

Yunusemre Kent Konseyi, Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan askerlerimiz için kan bağışı kampanyası düzenledi. ‘Kanımızla, canımızla, bayrağımızla Afrin’deyiz diyen Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “Afrin’de kana ihtiyacı olan asker ve tüm sivil vatandaşlarımızın kanımızla, canımızla, bayrağımızla yanlarındayız” derken, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de, “Cumhurbaşkanımız önderliğinde milletimiz ordumuz el ele bu günleri de atlatacağız” dedi.
Yunusemre Belediyesi ve Türk Kızılayı Manisa Şubesi ile birlikte Türk ordusunun Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu’na karşı farkındalık oluşturmak için yola çıkan Yunusemre Kent Konseyi, “Afrin’de biz de varız” sloganıyla düzenlediği etkinlikle kan bağışı kampanyası başlattı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki etkinlikte kan bağışında bulunup pilav hayrı yapan konsey üyelerine sivil toplum kuruluşu üyeleri de destek verdi.
Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, AK Parti Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Taha Okan Taniş, kent konseyi yönetimi, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kanımızla canımızla bayrağımızla”
Bir farkındalık oluşturmak ve askerlerimize destek olmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini dile getiren Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “Türk Ordusunun başarısı için birlik halinde bütün imkan ve gücümüzü fedakarca ortaya koymalıyız. Ülkemizin sadece sınırlarımızda bulunan terör örgütlerine karşı değil tüm düşmanlara karşı yürütmüş olduğu önemli mücadelesinde devletimizin safında yer alıp birlik ve beraberliğimizin bozulmasına müsaade etmemeliyiz. Bir takım olumsuzluklara, algılara, söylemlere kapılmamalıyız. Bizler de bugün tüm benliğimizle tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet adına başlattığımız ve devam etmesini istediğimiz Afrin’deki kana ihtiyacı olan asker ve tüm sivil vatandaşlarımızın kanımızla, canımızla, bayrağımızla yanlarındayız. Unutmayalım ki kan her zaman ihtiyaçtır. Kent konseyi olarak dönem dönem kan bağışı yapıyoruz. Ama böyle bir zamanda Afrin’deki askerlerimiz ve sivil vatandaşlarımız için kan bağışı yapmak, onlara destek olmak istedik. Tüm vatandaşlarımızı bu önemli konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Etkinliğimize her türlü maddi, manevi desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye ve ekibine, Yunusemre Kent Konseyi Kadın Meclisimize, bize destek veren tüm sivil örgütlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“El ele bunun da üstesinden geleceğiz”
Etkinlikte konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de Manisalılara birlik çağrısında bulundu. “Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde bugünleri de atlatacağız” diyen Başkan Çerçi konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Ülke olarak kalbimiz Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan askerlerimiz için atıyor. Kent konseyimiz bir çalışma gerçekleştirdi, biz de onları destekliyoruz. Afrin’de şehit olan kardeşlerimiz için pilav hayrı yaptık, onlar ve operasyona katılan askerlerimizin başarılı olması için dua ettik. Allah dualarımızı kabul etsin. Düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olduk. Umalım ki Afrin’de Mehmetçiğimizin kanı akmasın, kana da ihtiyaç olmasın. Onlara buradan kanlarımızla, dualarımızla destek olalım istedik. Biz çok mücadeleler gördük, büyük badireler atlattık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimiz ordumuz el ele bunun da üstesinden geleceğiz. Türkiye’nin parçalanmasını isteyen bütün iç ve dış mihraklar ve onların besledikleri terör örgütleri Türk askerinin karşısında yerle yeksan olacak. Ama düşmanın hilesi bitmez. Onun için uyanık olmak zorundayız. Neslimizi, gençliğimizi iyi eğitmek zorundayız. Her alanda yerli ve milli bir duruş gözetmemiz gerekiyor. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti kıyamete kadar payidar kalacak.”
Konuşmaların ardından kan vermek için Kızılay Çadırına giren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi 3 ay önce geçirdiği anjiyo sonrası kan değerlerinin düşük çıkması nedeniyle kan bağışında bulunamazken, Kent Konseyi üyeleri kan bağışlayarak Mehmetçiğe desteklerini gösterdi.
Etkinliğin ardından çarşı esnafını ziyaret eden Başkan Çerçi, esnaf ve vatandaşla sohbet etti. Vatandaşlara Zeytin Dalı Operasyonu’nun önemini anlatan Belediye Başkanı Çerçi, Türk ordusu için tek yürek olunması gerektiğine vurgu yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir