MANİSALI KADIN AVUKATLARDA SAPIK PANİĞİ!

14 Ocak 2015 Çarşamba, 13:31

Manisalı kadın avukatlar son günlerde kendilerini gece gündüz arayan telefon sapığıyla başları dertte. “Videon o sitede” “Dediklerimi yap” şeklinde mesajlar alan avukatlar soluğu savcılıkta aldı ve suç duyurusunda bulundu.

Ferdi UZUN

Manisa’da onlarca kadın avukatın son günlerde hem mesaj atarak hem de gece gündüz arayarak rahatsız eden telefon sapığıyla başı dertte. İlk önce olayın şaka olduğunu sanan avukatlar aynı durumun diğer avukat arkadaşlarına da yapıldığını öğrenince avukatları sapık korkusu sardı. “Videon o sitede” “Dediklerimi yap” şeklinde mesajlar alan avukatlardan Ö.A, E.Y., Z.D., A.A., soluğu savcılıkta aldı ve suç duyurusunda bulundu. Savcılık olay karşısında harekete geçerken bilişim polisi de telefon sapığıyla ilgili işe koyuldu.

Onlarca avukat mağdur

Telefon sapığı Ö. A adlı avukata “Videodasın. Dediklerimi yap. Tam 40 özel soruma cevap ver ama özel sana ait kızmadan doğru ve hızlı 40 bitsin arayıp dicem” şeklinde mesajlar attı. Gelen mesajı önce dikkate almayan Ö. A., daha sonra mesaj dışında sapık tarafından geç saatlerde aramaların artması üzerine durumu avukat arkadaşlarına anlattı. Aynı durumun kendilerine de yapıldığını anlatan avukatlar sosyal medya üzerinde oluşturdukları ‘Genç avukatlar’ grubunda da olayı paylaştı. Olayın paylaşılmasından sonra çok sayıda kadın avukat da aynı numaranın kendilerini rahatsız ettiğini söyledi. Artan arama ve mesajlardan tedirgin olan kadın avukatlar Manisa Cumhuriyet Savcılığı’na giderek ‘Sapık’ hakkında şikayetçi oldu.

“Korktuk!”

Genç avukatlardan Ö. A., “Bu durumu ilk önce arkadaşlarımın bir şakası sanarak mesajlara cevap verdim ancak yakın arkadaşımla durumu paylaştığımda kendisine de aynı mesajların geldiğini söyledi. Durumdan şüphelenip sosyal medya üzerinde oluşturduğumuz grupta da olayı paylaştık. Sonra yaklaşık 25 avukata da aynı kişinin mesaj atıp aradığını öğrendik. Bu durumun devamlılık arz edeceğinden korktuk ve savcılığa gidip şikayetçi olduk bu kişi bizi psikolojik olarak rahatsız edip taciz etmektedir” dedi.

Manisa ilk değil

Özellikle kadın avukatlarının telefonlarına ulaşan telefon sapığının numaralara nereden ulaştığı araştırılıyor. Sapığın, numaralara, Baro’nun internet sitesinde avukatların açık halde bulunan isimlerinden ulaştığı üzerinde duruluyor. Manisa’da yaşanan bu olayın benzeri ise Ankara ve son olarak da İzmir’de yaşandığı öğrenildi.

IMG_2921_1800x1200 IMG_2926_1800x1200

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir