Manisa’daki yangın havuzu sayısı 50’ye yükseldi

05 Ekim 2016 Çarşamba, 13:14

Manisa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Alemşahlı Mahallesine ve Sarıgöl Orman Yangın Ekibi yanına orman yangınlarında büyük önem taşıyan iki adet yangın havuzu yaptırıldı. Yapılan 2 havuzla birlikte Manisa’da yangın havuzu sayısı 50’ye yükseldi.
Manisa Orman İşletme Müdürü Yasin Yaprak, Manisa Bölgesinde 50 yerde yangın havuzu olduğunu belirterek, “Bu yıl içinde Sarıgöl ilçemizde 500’er tonluk, iki yangın havuzu yapıldı. Manisa genelindeki mevcut yangın havuzlarımızın su kapasitesi 500 ile 2 bin ton arasında değişmekte. Olası bir orman yangınında helikopterlerin yangına anında müdahale edebilmesi ve arazözlerin su almaları için, yangın havuzlarımızın arası 5’er kilometre aralıklarla yapıldı.” dedi.

“Yangın havuzlarına yaklaşmayın”
Vatandaşların havuzlara girmesinin ve yaklaşmasının yasak olduğunu dile getiren Yaprak, “Yangın havuzları yangın için yapıldı. Vatandaşlarımızın bu alanlara girmeleri, yaklaşmaları can güvenlikleri açısından tehlikelidir. Bu nedenle havuzların çevresinde gerekli güvenlik önlemleri alındı. Uyarı levhalarını da astık. Olası bir üzücü olayın yaşanmaması için, yangın havuzlarına yaklaşmayın.” uyarısında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir