Manisa’da şehit polis ve gazi aileleri yemekte buluştu

11 Nisan 2016 Pazartesi, 12:56

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen yemekte, şehit polis ve gazi aileleri bir araya geldi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’nce Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171’inci yıldönümünde, kent genelindeki şehit polis ve gazi ailelerine akşam yemeği verildi. Polisevindeki yemeğe; Vali Erdoğan Bektaş, 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Mercan, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdürleri, emniyet mensupları da eşleriyle katıldı.

Konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, “Bazen söz söylemenin zor olduğu durumlar, yaşadığın duyguları anlatmaya kelimelerin yetmeği zamanlar vardır. Bu yemekte bunu yaşadık. Yemeğe katılan ailelerimiz ülkemizin ve aziz milletimizin huzur ile güvenliğini sağlamak için en sevdiği varlıkları olan canlarını seve seve veren şehitlerimizin emanetidir. Milletimizin şehitlerimizin emanetlerine her zaman sahip çıkacak, şehitlerimizi de asla unutmayacaktır” diye konuştu.

Vali Erdoğan Bektaş ise “Hem emniyet hem de diğer güvenlik güçlerimizin hepsi ülkemiz ve milletimiz için şehit, gazi oluyorlar. Gözlerini kırpmadan ölüme gidiyorlar. Biz bu coğrafyada huzur içinde yaşıyorsak bunu fedakar güvenlik güçlerimize borçluyuz. Onlara teşekkür edebilmemiz mümkün değil. Ancak inşallah şehitlerimiz hak ettiklerini Cenab-ı Hak katında görecekler. Bizlere düşen en önemli görev şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerine ve yakınlarına sahip çıkmak. Elimizden geldiği kadar onların yaşamlarını kolaylaştırmak. Şehit yakınlarımıza düşen görev ise sabretmektir” diye konuştu.

Terörle mücadeleye değinen Vali Bektaş, “Son dönemde milletimizin verilen mücadelelere karşı tam desteği söz konusu. Bu mücadelede başarılı olunacağı konusunda milletimizin bir tereddütü yok. Devlet, hükümet, siyaset ve herkes aynı hedefe yönelmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ‘Bu İş Bitirilmeden Durulmayacak’tır. Ancak o zaman şehit ailelerimize ve şehitlerimize karşı görevimiz yapmış olacağız” dedi.

Vali Bektaş konuşmasının ardından yemeğe katıldığı eşi Esma Bektaş ile birlikte şehit aileleri ile gazi ve yakınlarının bulunduğu masaları tek tek gezerek sohbet etti.

MANISA IL EMNIYET MUDURLUGU TARAFINDAN IL GENELINDEKI SEHIT POLIS AILELERI VE GAZI ILE YAKINLARI ICIN AKSAM YEMEGI DUZENLENDI. YEMEKTE VALI ERDOGAN BEKTAS MASALARI TEK TEKG EZEREK, SEHIT POLIS AILELERI VE GAZI ILE YAKINLARIYLA SOHBET ETTI.  (FOTO:ILKER KILICASLAN/MANISA,DHA)

MANISA IL EMNIYET MUDURLUGU TARAFINDAN IL GENELINDEKI SEHIT POLIS AILELERI VE GAZI ILE YAKINLARI ICIN DUZENLENEN AKSAM YEMEGINE VALI ERDOGAN BEKTAS(SAGDAN DORDUNCU), ESI ESMA BEKTAS(SAGDAN UCUNCU), TUGAY KOMUTANI TUGGENERAL YAVUZ EKREM ARSLAN'DA(SAGDAN BESINCI) KATILDI.  (FOTO:ILKER KILICASLAN/MANISA,DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir