MANİSA’DA İNŞAAT İŞÇİLERİNDEN TEHLİKELİ HAREKETLER!

28 Aralık 2014 Pazar, 15:52

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde beş katlı bir inşaatın tepesinde canlarını hiçe sayarak hiçbir güvenlik tedbiri almadan çalışan inşaat işçiler, yürekleri ağza getirdi.

Turgutlu Belediyesi tarafından Turan Mahallesi’ndeki Eski Peynir Pazarı’nın bulunduğu alana yaptırılan beş katlı kültür ve gençlik merkezi inşaatında çalışan ustalar, ölüme meydan okuyor. Yaklaşık 20 metre yükseklikte çatı yapmak için kurulan demir konstrüksiyonların üzerinde yağmurlu havaya aldırış etmeden ve hiçbir önlem almadan yürüyen işçileri görenler, büyük endişeye kapıldı.

Baretleri takılı olmayan çatıdaki üç işçiden sadece birini beline bağladığı iple önlem aldığı görüldü. İşçilerin zaman zaman çatının sıfır noktasına kadar gelip, demir konstrüksiyonların üzerinde her an düşme tehlikesi bulunmasına karşın yürümesi çevredekileri şaşırttı. Vatandaşlar, “Maalesef gerekli iş güvenliği tedbirleri alınmadan, her gün basit hatalarla insanımız hayatını kaybediyor. İşçi güvenliği konusunda maalesef ne kadar duyarsız olduğumuzu ortaya koyuyor. Zaten hava yağışlı, ya o işçilerin ayağı kaysa ne olacak? Sözde bir tanesi beline ip bağlamış. Bu çağda tam iş güvenliği sağlanmadan çalışılması akıl alır gibi değil” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir