Manisa’da can dostlarına yiyecek bırakıldı

09 Ocak 2017 Pazartesi, 13:42

MANİSA’da kar yağışıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için kentin çeşitli yerlerine yiyecek ve su bırakıldı.

Manisa’da hava sıcaklıklarının düşmesi ve kar yağışıyla birlikte sokak hayvanları, yiyecek bulmakta zorlanmaya başladı. Spil Dağı’nda ise kar kalınlığı 80 santime ulaştı. Spil’de yaşayan yılkı atları, köpekler ve kuşların yardımına, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi ekipleri yetişti. Belediye ekipleri tarafından alınan mama, ekmek ve buğdaylar hayvanların aç kalmaması için doğaya bırakıldı. Şehir merkezinde de birçok bölgeye hayvanlar için yiyecek ve su bırakılarak soğuğa karşı önlem alındı.

Şehzadeler Belediye Başkanı AK Partili Ömer Faruk Çelik, vatandaşlara da hayvanlara yardım etmeleri çağırısında bulundu. Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak soğuk kış ayları sebebiyle Allah’ın sessiz kulları olan hayvan dostlarımız aç kalmasın diye fırın ve pastanelerden aldığımız ekmek ve un mamullerini Spil Dağı eteklerine bıraktık. Bu uygulamamız geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda soğuk hava şartları boyunca devam edecek” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir