Manisa’da Bayram Havasında Ulaşım

29 Ekim 2016 Cumartesi, 15:55

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla MANULAŞ’a ait toplu ulaşım araçlarında vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Otobüse binen yolculara tek tek Türk Bayrağı armağan eden otobüs şoförleri, yolcuların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla MANULAŞ’a ait toplu ulaşım araçlarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla vatandaşlara Türk Bayrağı armağan edildi. Cumhuriyetin ilanının 93.yılının coşkusunu vatandaşlarla paylaştıklarını belirten MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu, “Son dönemlerde yaşanan olaylardan dolayı her şeyden daha milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu son günlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün sık sık vurgu yaptığı gibi kendisinden böyle bir düşünce geldi. Bu doğrultuda Milli Bayramlarda özellikle bunu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza MANULAŞ olarak bizi böyle bir düşünce içine ortak ettiği için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra milli bayramlarda bu gelenek halinde insanlarımıza buluşturacağız” diye konuştu.

Vatandaşlardan Olumlu Tepki

MANULAŞ’a bağlı tüm otobüslerde bayrak dağıtıldığını belirten Genel Müdür Mehmet Oluklu, “Binlerce Türk Bayrağını vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımızdan da son derece olumlu tepki aldık. Onların gözlerindeki gülümseme bile bize yetiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız bunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da vatandaşlarımıza Türk Bayrağı dağıtmıştık. Bu uygulamamız geleneksel hale gelecek. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Vatan uğruna canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir