MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI İSYAN ETTİ!

17 Aralık 2014 Çarşamba, 13:42

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, Türkiye’de Yerli Malı haftasının amacına uygun kullanılmadığına dikkat çekerek isyan etti. Okumuş, “Yerli Malı Haftası bizde 1 hafta içerisinde 2-3 güne sıkıştırılmış sadece çekirdek çitleyerek kuru yemiş yiyerek geçirdiğimiz bir gün haline gelmeye başladı” dedi.

Ferdi UZUN

Manisa’da Yerli Malı Haftası, Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları salonunda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı. Yerli Malı Haftası hakkına konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, Türkiye’de Yerli Malı haftasının amacına uygun kullanılmadığına dikkat çekerek isyan etti. Okumuş, “Yerli Malı Haftası bizde 1 hafta içerisinde 2-3 güne sıkıştırılmış sadece çekirdek çitleyerek kuru yemiş yiyerek geçirdiğimiz bir gün haline gelmeye başladı.  Amerika’da ise haftalarca hatta yıllarca düzenlenen kampanyalar var. Bu uygulama federal yasalarla da desteklenmektedir. Ancak bizde durum Yerli Mali Haftası adı altında birkaç güne sıkıştırılmış durumda. Birkaç tane sırayı birleştirip üzerine sarmalarımızı, çekirdeklerimizi, kuruyemişlerimizi koyduğumuz yanına da coca cola koyduğumuz bir gün olarak kutlanmakta. Bunu içmeyin kapağını bile açmayın. Bizim ayranımız ve limonatamız var bunları tüketin” dedi.

Kendi ürünlerimizi tüketelim

Yerli malı tüketilmesinin altını çizen Okumuş, “Vestel bir telefon üretti. Telefon aldığımızda buna dikkat ediyor muyuz, Türk malı bir telefon alalım diyor muyuz? Kendi uçağımızı, helikopterimizi, gemimizi, ceketimizi ve kalemimizi ürettiğimiz bir Yerli Malı Haftası kutlamak istiyoruz. Bir ürün alacaksak 869 koduna bakmamız gereklidir. Bu kod dünyada Türk malının kodudur” dedi. Konuşmalardan sonra Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu 3 G sınıfı öğrencileri müzikal tiyatro gösterisi yaptı.

IMG_0844_320x213 IMG_0850_320x213 IMG_0855_320x213 IMG_0856_320x213

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir