Hayvancılığa Destek Olsun Diye

06 Temmuz 2015 Pazartesi, 15:39

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Kula ilçesine bağlı Börtlüce Mahallesi’ne hayvan sulama göleti kazandırdı. Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği hizmetlerle Börtlüce Mahallesinin eksikliklerini giderdiğini belirten mahalle muhtarı Vahit Yılmaz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kula ilçesine bağlı Börtlüce Mahallesi’nde hayvan sulama göleti inşa etti. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmaya önem verdiğini ve bu noktada çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, “Mahalle muhtarımızın talebi doğrultusunda Börtlüce Mahallesi’nde incelemelerde bulunduk. Yapılacak hayvan sulama göletinin mahallede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza faydası olacağını gördük. Çalışmalarımıza başladık ve kısa süre içerisinde neticelendirdik. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Börtlüce Çalışmadan Memnun

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Her mahallemiz bizim için çok değerlidir. Kula hayvancılık sektöründe ciddi bir yere sahip bu sektörün en önemli ayağı olan küçükbaş hayvancılık için de olmazsa olmazı sulama göletleridir. Bu sulama göletleri her mahallemize yapılarak hayvancılık sektörü desteklenecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Börtlüce Mahalle Muhtarı Vahit Yılmaz ise, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a Börtlüce mahallesine verdikleri değerden ve yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir