Güvercin sevdalıları Manisa’da buluştu

25 Aralık 2016 Pazar, 19:28

Türkiye Geneli Posta Güvercinleri Tanıtım Fuarı’nın 4’üncüsü Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Fuara Türkiye’nin dört bir köşesinden posta güvercini sevdalıları katıldı.
Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye Geneli Posta Güvercinleri Tanıtım Fuarı, Manisa’da güvercin sevdalılarını buluşturdu. Fuara, Türkiye Güvercin Federasyonu Başkanı Bilgin Tuncay ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen güvercin severler katıldı. Birbirinden renkli güvercinleri yakından inceleme şansı bulan katılımcılar, güvercinler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Fuar hakkında bilgi veren Türkiye Güvercin Federasyon Başkanı Bilgin Tuncay, “Manisa Dernekler Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu fuara katılıyoruz. Türkiye’de posta güvercini sevdalılarının her sene burada yapılan fuara göstermiş oldukları ilgi bizleri gayet memnun ediyor. Bu sporun paylaşımını, dostça, kardeşçe güzelliklerini görmeye geldik. Federasyon olarak bu tür organizasyonları her zaman destekliyoruz. Bizim federasyon olarak amacımız Türkiye ve Manisa’nın şampiyon kuşlarını tanıtmak, aynı zamanda insanlara güvercin sevgisini aşılamak. Üyelerimiz burada güvercin satışı da yapıyor. Güvercinlerin fiyatları bin ila 10 bin TL arasında değişiyor” dedi.
Bu yıl Portekiz’de düzenlenen birincilik elde eden Emin Bayramoğlu, ise 25 yıldır posta güvercini yetiştirdiği dile getirerek, “Fuara İstanbul’dan katılıyorum. Tüm Dünya’dan posta güvercinlerinin katıldığı Portekiz’de düzenlenen Algavre One Loft Race yarışlarında 3 bin 600 kuş arasından güvercinim birinci oldu. 100 bin Euro ödül kazandım. Birinci olan güvercinim 22 bin Euro’ya satıldı. Ülkemizin bayrağını Portekiz’de dalgalandırmanın gururunu yaşadık” dedi.
20 yıldır posta güvercini yetiştirdiğini aktaran İlyas Eğriboyun, Sivas’tan Manisa’ya gönderilen ve 3 bin güvercinin yarıştığı yarışmada ikincilik elde ettiğini kaydetti. Güvercinleri çok sevdiğini kaydeden Eğriboyun, güvercin yetiştirmek ve ilgilenmekten büyük keyif aldığını sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir