GÖZÜ YAŞLI ANNE YARDIM BEKLİYOR!

29 Ocak 2015 Perşembe, 17:53

Cansu’nun annesi yardım bekliyor!

4 yıl önce antrenman yaparken boynunu kıran ve doktorların yaşama ümidi vermediği 16 yaşındaki Cansu Buzyürük şimdi hem konuşuyor hem de okuldaki başarısıyla göz dolduruyor. Cansu’nun annesi Sati Buzyürük’ün tedirginliği ise şuanda Cansu’ya verilen maddi yardımların kesilme korkusu. Sati Bozyürük’ün tek isteği el ve ayakları tutmayan Cansu’nun tedavisinin yarım kalmaması.

Ferdi UZUN

Milli Judocu Cansu Buzyürük’ün 2011 yılında Judo antrenmanı sırasında boynunu kırması ve doktorların yaşama ümidi vermemesinin ardından 4 yıl geçti. Cansu’nun şuan ki yaşam mücadelesi ise birçok hastaya örnek olacak nitelikte. Cansu şimdi hem konuşuyor hem de okuldaki başarısıyla göz dolduruyor. Cansu’nun annesi Sati Buzyürük’ün tedirginliği ise şuanda Cansu’ya verilen maddi yardımların kesilme korkusu. Sati Bozyürük’ün tek isteği el ve ayakları tutmayan Cansu’nun tedavisinin yarım kalmaması.

Anneden yardım isteği

Tedavi ücretlerinin aylık maliyetinin 10 bin TL’nin üzerinde bulunduğunu dile getiren anne Buzyürük, Vestel Şirketi Sahibi A. Nazif Zorlu’nun masrafları 6 aylık bir süre üstlendiğini fakat bu sürenin sonlandığını ifade ederek bu paranın her an kesilebileceğini söyledi. Sati Buzyürük “8 aydır İstanbul’dayız. Yıllardır birçok kapıyı çaldım. O hayırseverlerin yardımıyla Cansu’nun sağlığında iyileşmeler oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Çaldığım kapıyı tekrar çalmak her ne kadar gururumuzu zedelese de ben kızım için her şeyi yaparım. Yardım istemek de kolay değil ama ben Manisa’daki hayırseverlerden kızım için yardım istiyorum. Keşke imkanım olsa da kendim karşılayabilsem ama maddi olarak ekonomimiz buna yeterli değil” diye konuştu.

Kızımın mücadelesi bize umut oldu

Cansu’nun yaşam savaşının kendilerine de umut olduğunu ifade eden Anne Buzyürük, “Cansu hayata öyle bir tutundu ki, doktorların ihtimallerinin ötesine geçti. Şimdi okul birincisi ve roman türünde bir kitap yazıyor. Takdir belgesi getirerek bizleri çok mutlu etti” dedi. Buzyürük, “İnsanlar bazı şeylerin değerini kaybetmeden bilemiyorlar. Kalem kullanabilmek, yürümek, telefon kullanabilmek gibi türlü aktiviteleri şimdi yapabiliyor ama yoruluyor. Mücadele etmek onun için çok önemli. En güzeli de Cansu’nun bir an olsun bile umudunu kaybetmemesi, isyan etmemesi. Bu durum beni bir taraftan sevindiriyor bir taraftan da üzüyor” dedi.

“Manisa’yı çok özledim”

Tedavisi İstanbul’da devam ettiği için Manisa’ya gelemeyen Cansu, annesiyle telefon bağlantısı yaparak tek isteğinin yeniden yürümek olduğunu söyledi. Sporsuz bir hayatın mümkün olmadığını belirten Cansu Buzyürük, yaşadığı kötü olaydan dolayı bir daha judo yapmayacağını bildirdi. İstanbul’dan sıkıldığını ifade eden Cansu Buzyürük, “Arkadaşlarımı ve ailemi çok özledim. Burada biraz sıkılıyorum. Mümkün olan en kısa zamanda Manisa’ya ailemin ve arkadaşlarımın yanına dönmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Annesi ve ablası bakıyor

İstanbul’daki sağlık merkezlerinde tedavi gören genç sporcuya, üniversite eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan ablası Gülsüm Buzyürük ve vakit buldukça annesi Sati Buzyürük bakıyor.

IMG_3825_1333x2000

IMG_7557 IMG_7563

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir