Esenyurt Mahallesi’nin kanalizasyon hattına yenileme

13 Aralık 2016 Salı, 14:06

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesi Esenyurt Mahallesi’ne yeterli gelmeyen kanalizasyon hattına ek yaparak mahalleliyi büyük bir sıkıntıdan kurtardı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların altyapı ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Bu kapsamda, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Demirci Esenyurt Mahallesi’nde bulunan kanalizasyon hattına 500 metre ek yaptı. Mahalle sakinlerinin yıllardır kanayan yarası haline gelen yetersiz hattaki sorun MASKİ ekiplerince giderildi.
Esenyurt Mahalle Muhtarı Arafettin Çetin, mahallelerinde yapılan çalışmanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ’ye teşekkür etti. Çetin, “Kanalizasyon hattımız mahallemize yeterli gelmiyordu. MASKİ’ye talebimizi ilettik. Sağolsun ekipler yıllardır çektiğimiz çileye son verdi. Büyükşehir yasasıyla, mahallelerde çile haline gelen altyapı hizmetlerini MASKİ’yle bir telefonla çözüyoruz. Bu işlerin nasıl yapılacağına kafa yorarken, şimdi anında yapıldığını görünce büyük bir mutluluk duyuyoruz. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ’ye teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki MASKİ var” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir