Davutlar’da Trafik Artık Daha Güvenli

02 Mart 2017 Perşembe, 13:52

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Davutlar Mahallesinde maddi hasarlı ve bazen de ölümlü kazaların gerçekleştiği S biçimli virajı ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Yunusemre ilçesi Davutlar Mahallesi’nde yapımı devam eden viraj düzenleme çalışmalarını inceledi. Kuruçay’a Fen İşleri Daire Başkanlığı personelleri ve Davutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Gerçek de eşlik etti. Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Davutlar Mahallesi’nin talebi üzerine ölüm virajlarını ortadan kaldırmak için çalışma başlattıklarını belirtti. İş makineleri ve greyderler ile çalışılan yolun eskiden 3 buçuk metre genişliğinde olduğunu, şimdi ise 9 metreye kadar genişlediğini belirten Kuruçay, “Maddi hasar ve bazen ölümle sonuçlanabilen S biçimli keskin viraj, Davutlar için tarih oldu. Halkımızın araçlarını gönül rahatlığı içerisinde kullanabileceği geniş bir yolu oldu. Kazasız, belasız kullanmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Yolun Sorunları, İçimize Dert Olmuştu

Viraj genişletme ve yol düzenleme çalışmasının mahalleyi oldukça sevindirdiğini belirten Davutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Gerçek, “Büyükşehir’e dilekçe verdim, yolumuzun dar ve buzlanma meydana geldiğini söyledim. Yolun keşfi yapıldı. Hiç beklemediğim anda, iş makineleri mahallemize geldi. Yoldaki çalışmalar hemen başladı. Gençlerimiz fabrikalara servise gidiyor. Yol dar iken onları buradan işe göndermek bana dert olmuştu. İki araç yan yana geçmiyordu. Kaza riski yüksek olan bir yoldu. Şimdi, 3 buçuk metreden 9 metreye kadar genişledi. İstediğimiz gibi uzun yıllar sıkıntısız geçiş üstünlüğü sağlayacak bir yola kavuştuk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir