ÇÖPLERİ ALIP BELEDİYELERE TESLİM ETTİLER

08 Haziran 2015 Pazartesi, 16:20

MANİSA’da Aktiffelsefe İl Temsilciliği, çevreye duyarlılığa dikkat çekmek amacıyla kent merkezinde olan yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki Çaybaşı Deresi’nde temizlik yaptı. Temizlik sonrası toplanan bir traktör römorku çöp, belediye yetkililerine teslim edildi.

Aktiffelsefe Manisa İl Temsilciliği üyeleri, Yunusemre ile Şehzadeler Belediyesi’ne ait temizlik işçileri ile birlikte yaklaşık 1 km uzunluğundaki Çaybaşı Deresi’nde temizlik yaptı. Yaklaşık 40 Aktiffelsefe gönüllüsünün katıldığı temizlik etkinliğinde, derenin içerisine atılan çöpler, çöp poşetleriyle tek tek toplandı. İki saat süren temizlik boyunca Aktiffelsefe gönüllüleri, bir traktör römorku çöp toplayarak belediyenin temizlik görevlilerine teslim etti.

Üç yıldır çevre karşı duyarlılığa dikkat çekmek amacıyla yılda bir kez Çaybaşı Deresi’ni temizliklerine dikkate çeken Aktiffelsefe Manisa İl Temsilcisi Emel Tokuya, “Doğanın bir parçası olduğumuzu, onu koruma sorumluluğumuzu hatırlamaya ihtiyacımız var. Bu çalışma sadece bunu hatırlamaktır. Asıl önemli olan her gün çevre duyarlılığımızı bilip doğayı korumaktır” dedi.

Temizliğin ardından gönüllüler, Dernek Üyesi Ege Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü Araştırma Görevlisi Nihan Güneş’in konuşmacı olduğu, Ahmet Bedevi’nin hayatının anlatıldığı ve ‘Küresel Isınmayı Nasıl Önleriz’ konulu semineri ilgiyle dinledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir