Bu Kaymakam Manisalı!

15 Mart 2017 Çarşamba, 17:21

Buharkent Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, karşılıklı olarak mektuplaştığı öksüz ve yetim çocukların isteklerini yerine getirdi.

Kaymakam Arabacı, ilçede başlattığı “Öksüz, yetim çocuklara mektup” projesi kapsamında 24 çocuğa, “Bir ağabeyin olarak, eğer annen/baban hayatta olsaydı ondan hediye olarak ne istediğini öğrenmek isterim” yazılı mektup gönderip isteklerini öğrendi.

Formadan bisiklete, tabletten ayakkabıya kadar çocukların tüm isteklerini yerine getiren Arabacı, çocuklarla tek tek görüşüp sohbet etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arabacı, “Bu mektuplarda özet olarak, çocuklarımızın anne veya babalarının hayatta olmadığının bilindiği, bu tarz zor durumlar karşısında güçlü olunmasının gerekliliğine vurgu yaptık. Yazdığım mektupları, okul müdürlerimiz aracılığıyla tebliğ edilen mektupları, çocuklarımız, öğretmenlerinin ya da aile fertlerinin müdahalesi olmaksızın, kendi el yazıları ile sadece kendi istekleri doğrultusunda cevapladılar.” şeklinde konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayşen Özger’in getirdiği mektupları açıp okuduklarında çok duygulandıklarını anlatan Arabacı, şunları kaydetti:

“Bu bizim için çok anlamlı bir proje oldu. Çocuklarımızın yüzlerindeki o gülümsemeyi görmek, bunu hissetmek bizim için gerçekten ifade edilemeyecek bir duyguyu barındırıyor. Konunun hassasiyetinden dolayı da bu öğrencilerimizin yüzlerini kamuoyuna göstermemeyi uygun gördük.”

Çocukların başka bir istekleri olduğunda yine kendisine ulaşmaları gerektiğini söylediğini aktaran Arabacı, her çocuğun özel olduğunu ancak bu çocuklara pozitif ayrımcılık yapılmasının hakkaniyete daha uygun olacağını, bu fikri kendisine veren rehber öğretmeni eşine de teşekkür ettiğini kaydetti.

Arabacı, çocuklara yönelik çalışmalarının devam edeceğini, hepsine kılık kıyafet, hediye alınacağını ve isteyenlerin yakında Çanakkale’ye düzenlenecek olan gezide yer alabileceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir