Başkan Ergün, “Yeni yıl barış ve gülümseme getirsin”

30 Aralık 2016 Cuma, 12:38

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2017’ye sayılı saatler kala yeni yıl mesajı yayımladı. 2016 yılının ülkemiz açısından birçok olumsuzlukla geçtiğini belirten Başkan Ergün, yeni yılda acı ve gözyaşının yerini huzur, barış ve gülümsemenin alması temennisinde bulundu.

2017 yılına sayılı saatler kala bir mesaj yayımlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tüm Manisalıların yeni yılını kutladı. Geride bırakmak üzere olduğumuz 2016 yılının ülkemiz açısından hiç de iç açıcı olmayan olaylar, acı ve gözyaşı ile geçtiğini dile getiren Başkan Ergün, “Ülkemiz üzerinde hain emelleri olan iç ve dış mihraklar, 2016 yılında adeta kuduz bir köpek gibi hortlamış, alçakça ve haince saldırılarla yüzlerce vatandaşımızı, onlarca polis ve askerimizi şehit etmiştir. Kökü dışarıda hain terör örgütü FETÖ de ülkemizde iç savaş çıkarmak amacıyla darbe girişiminde bulunmuş, milletimizin dik duruşuyla bu hain girişim de sonuçsuz kalmıştır. Hain saldırılarda şehit düşen polis, asker ve vatandaşlarımızı rahmetle anarken, bizi birbirimize kırdırtmaya çalışan hainlere ödün vermeyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz. Bu vesileyle güvenliğimiz için ülkemizin dört bir yanında nöbet tutan, El Bab’da kahramanca çarpışan yiğitlerimizi de selamlıyor, Cenab-ı Hakk’ın onların yardımcısı olmasını diliyorum” dedi.

“2016 yılı yatırım yılı olacak demiştik”

2016 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak onlarca yatırım ve hizmetin açılışlarını yaptıklarını ve temelini attıklarını da hatırlatan Başkan Ergün, “Geçtiğimiz yıl, yeni yıl mesajımda 2016 yılının yatırımlar yılı olacağının sözünü vermiştim. Şimdi 2016 yılını geride bırakırken, hamdolsun bu sözümü yerine getirmiş olmanın mutluluğuyla karşınızdayım. 560 araç kapasiteli Türkiye’nin en büyük tam otomasyonlu otoparkı, İkiz Kuleler, 200 milyon liralık asfalt yatırımı, Salihli, Akhisar, Kula, Selendi, Soma, Turgutlu, Alaşehir, Sarıgöl ilçelerimizde toplu açılış ve temel atma törenleriyle önemli proje ve yatırımlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. 80’in üzerinde açılış ve 12 temel atma töreni, araç filomuza 43 iş makinesi, toplu ulaşımda 710 araçlık dönüşümü 2016 yılı içinde gerçekleştirdik. Manisa’mızın 40 yıllık kanayan yarası olan çöp sorununu tarihe gömecek Uzunburun Modern Katı Atık Bertaraf Tesislerinin temelini de 2016 yılı içinde attık. Yaptığımız tüm bu çalışmalar Türkiye’nin bütçesinden yatırıma en çok pay ayıran belediyesi olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bizleri 1’inci sıraya çıkardı. Bu gurur tüm Manisa’nındır” diye konuştu.

“Manisa’ya çağ atlatacak projeler”

2017 yılında da Manisa Büyükşehir Belediyesinin 17 ilçede etkin çalışmalar içinde olacağını ve önemli projelere imza atacağını vurgulayan Başkan Ergün, şunlara yer verdi: “Belediyecilik açısından Manisa’mıza çağ atlatacak projelere imza atacağız. Hemşerilerimizin yüzünü güldürecek, şehrimizin gelecek 15-20 yılını kurtaracak hizmetlerle yine birlikte olacağız. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin ve milletimizin yeni yılını kutluyor; 2017 yılının ülkemize ve Türk-İslam coğrafyasına barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Ailenizle, çocuklarınızla ve sevdiklerinizle nice mutlu yıllara diyorum. Yeni yılda acı ve gözyaşının yerini huzur, barış ve gülümseme alsın.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir