ÜLKÜ OCAKLARINDAN SURİYE’DEKİ TÜRKMENLERE 3 TIR YARDIM

02 Aralık 2015 Çarşamba, 12:18

Alaşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Suriye’de zulme maruz kalan Türkmenler için düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 3 TIR gıda ve giyim malzemesinden oluşan yardımlar düzenlenen törenle Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Alaşehir Ülkü Ocakları tarafından 25 Kasım’da başlatılan Suriye’deki Türkmenler için yardım kampanyasında 5 günde 3 TIR dolusu malzeme toplandı. Gıdadan giyime, oyuncaktan battaniyeye kadar çok sayıda malzemeden oluşan yardım TIR’ları Hatay’ın Samandağı ilçesinden Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Alaşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hakan Turan, 25 Kasım tarihinde başlattıkları Suriye’de zulme maruz kalan Türkmenler için yardım kampanyasında kendilerine destek veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’a, Ülkü Ocakları Yönetim Kuruluna ve tüm hayırsever Alaşehir halkına teşekkür etti. Yardım malzemelerinin getirilmesi ve yüklenmesinde yardımcı olan herkese teşekkür eden Turan, “Tüm halkımıza ve bu yardımları almamızda yağmur çamur demeden getirilmesinde, yüklenmesinde bize yardımcı olan tüm dost ve kardeşlerimize teşekkürlerimi borç bilirim. Allah’ın izninle zor bir görevi başarılı şekilde üstesinden geldiğimiz için de bunun mutluluğunu yaşamaktayım.” dedi.
“İlk günde söylediğim gibi Ecdadımızın yadigarı yaşadıkları topraklarda varlık mücadelesi veren kardeşlerimize Rusya, Suriye ve İran destekli saldırılar kahpece, alçakça artarak devam etmektedir.” diyerek açıklamasına devam eden Turan, “Bu bağlamda bilindiği üzere son günlerde Suriye sınırlarında yer alan Bayır-Bucak Türkmenlerine karşı hain saldırılar yapılmaktadır. Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı Türkmen dağı bölgesi ateş altındadır. Öz kardeşlerimiz acımasız şekilde yaşlı çocuk denilmeden hedef alınarak katledilmektedir. Birçok Türkmen kardeşimiz şehit edilmektedir. Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın acılarını kalbimizin en derin yerinde hissediyor ve dertlerini derdimiz sayıyoruz. Gücümüzün nefesimizin yettiğince mazlumların yanında yer alacağız.” şeklinde konuştu.
Turan konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu zulme tabi ki sessiz kalmayacak var gücümüzle yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. Buradan tüm Türkiye’ye sesleniyoruz. Kobani’deki teröristler için yanıp tutuşanlar şimdi nerede? İki ağaç için ortalığı karıştıranlar Türkmen Kardeşlerimiz için neden sessiz? Bu vesileyle bizlere bu yardım kampanyasına vesile kılan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’dan da Allah razı olsun. Dualarımız sizinledir. Allah, akıtılan kanlarla kırmızıya boyanan Türkmen Dağı güllerine yardım eylesin. Allah bu vahşeti yaşatanları Kahhar sıfatıyla Kahhar eylesin. Cenabı Allah Yardımlarınız kabul eylesin. Kahpe düzenin yiğit çocukları varolsun Ülkü Ocakları.”

ALAŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI TARAFINDAN 25 KASIM’DA BAŞLATILAN SURİYE’DEKİ TÜRKMENLER İÇİN YARDIM KAMPANYASINDA 5 GÜNDE 3 TIR DOLUSU MALZEME TOPLANDI. GIDADAN GİYİME, OYUNCAKTAN BATTANİYEYE KADAR ÇOK SAYIDA MALZEMEDEN OLUŞAN YARDIM TIR’LARI HATAY’IN SAMANDAĞI İLÇESİNDEN TÜRKMENLERE ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI. (İHA/MANİSA-İHA)

ALAŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI TARAFINDAN 25 KASIM’DA BAŞLATILAN SURİYE’DEKİ TÜRKMENLER İÇİN YARDIM KAMPANYASINDA 5 GÜNDE 3 TIR DOLUSU MALZEME TOPLANDI. GIDADAN GİYİME, OYUNCAKTAN BATTANİYEYE KADAR ÇOK SAYIDA MALZEMEDEN OLUŞAN YARDIM TIR’LARI HATAY’IN SAMANDAĞI İLÇESİNDEN TÜRKMENLERE ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI. (İHA/MANİSA-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir