MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere Mahallesinde özellikle yaz aylarında yaşanan su yetersizliği sorununu çözmek ve mahalleye yeni bir su kaynağı kazandırmak adına sondaj çalışması yaptı. Mahalle Muhtarı Ahmet Akdeniz,

“Hizmeti yaparsa Ferdi Başkanım yapar, söz verdiği gibi ilk 2 ton suyu 1 TL yaptı. Sondaj çalışması ile de önümüzdeki 30 yıl hiçbir su sıkıntısı yaşamayacağımıza inanıyorum” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak yaşanan susuzluk problemine rağmen il geneline yeterli, verimli ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak için çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Saruhanlı ilçesinin Kemiklidere Mahallesinde mevcut sondaj yeterli çalışamadığından su yetersizliği sorunu yaşanıyordu. Mahalleye yeni bir su kaynağı kazandırmak ve hanelere ulaşan suyun daha sağlıklı ve verimli olmasını sağlamak adına İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yer tespit çalışması yapıldı. Tespit edilen noktada çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Delgi işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasından sonra deneme pompası atıldı. Kuyudan alınan su numunesi teste gönderildi ve olumlu sonuçlandığı takdirde hat bağlantı çalışmalarına başlanacak.

Şehzedeler Belediyesi kabristanda yüreklere dokundu Şehzedeler Belediyesi kabristanda yüreklere dokundu

“Yaparsa Ferdi Başkan yapar”

Kemiklidere Mahalle Muhtarı Ahmet Akdeniz,

“Mahallemizde su sıkıntısı vardı. Su seviyeleri düşük olduğundan dolayı Manisa Büyükşehir Belediyesine dilekçemizi verdik. Evlere su çıkmıyordu. Vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyordu. Ekipler geldi. Aktif olan kuyuların kontrollerini yaptı. Su yetersiz olduğu için hızlı bir şekilde yeni kuyunun açılma talimatı verildi. Su demek ömür demek, su demek hayat demektir. 2 gün içerisinde hızlı bir şekilde suyumuz çıkartıldı. Çok güzel ömürlük su çıktığı için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek’e sonsuz teşekkür ediyoruz. Hizmeti yaparsa Ferdi Başkanım yapar. Söz verdiği gibi 2 ton suyu 1 TL yaptı. Önümüzdeki 30 yıl da hiçbir su sıkıntısı yaşamayacağımıza inanıyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlara tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

“Suyumuz hem yetersiz hem pahalıydı”

Mahalle sakini Sadi Candemir,

“Mahallemizde su sıkıntısı yaşandığından sondaj çalışması yapıldı. Sularımız yetersizdi. Ferdi Başkanımız sağ olsun deniz gibi suyumuz çıktı. Bir kasabaya yetecek suyumuz var şu an. Daha önceden çok sıkıntılar çektik. Suyumuz da pahalıydı. Petrol kullanır gibi su kullanıyorduk. Bundan sonra rahata kavuşacağız gibi. Bunu yaparsa da Ferdi Başkanımız yapar dedik, yaptı da. İnşallah bundan sonra uzun yıllar belediye başkanlığına devam eder. Bizler de bir ömür boyu desteklerimizi veririz. Ferdi Başkan hizmet yapıyor, yapacaktır da. Deyim yerindeyse belediye başkanlığına daha tam anlamıyla başlamadan icraatlarına başladı. Teşekkür ediyorum” dedi.

“İlk 2 ton su 1 TL uygulaması da çok uygun”

Mahalle sakini, Bayram Ali Yılmaz,

“Son yıllarda Ülkemizde olduğu gibi birçok mahallede ve kasabada yaşanan su sıkıntısını bizler de yaşıyorduk. Mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin talebi ve Ferdi Başkanımızın oluruyla mahallemizde yeni bir sondaj kuyusu kazandırıldı. Tabiri caizse denizi bulduk şu an. İnşallah uzun süre susuzluk çekmeyiz. Ferdi Başkanımıza yapılan bu sondaj çalışması için çok teşekkür ederiz. Ayrıca ilk 2 ton su 1 TL uygulaması da çok uygun. Bu uygulama için de tekrardan teşekkür ederiz. Geldiği ilk günden bu yana yardımlarını ve desteklerini bizden eksik etmeyen Ferdi Başkana çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ