Yunusemre Belediyespor düştü!

18 Nisan 2018 Çarşamba, 12:00

Sezon başında milyonlar harcayarak 3. Lig ayarında takım kuran Yunusemre Belediyespor’un buna rağmen Bölgesel Amatör Lig’e ilk yılında veda etmesi ve Süper Amatör Kümeye düşmesi Manisalı futbolseverleri çileden çıkardı. Sezon başında transfer bütçesine ayırdığı Manisa’nın milyonlarını çöpe atan Yunusemre Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig de kurduğu yüksek bütçeye rağmen bir alt lige düştü.  Geçtiğimiz sezon Manisa Merkez Süper Amatör Ligde şampiyon olarak adını Bölgesel Amatör Lige yazdıran Yunusemre Belediyespor, Bölgesel Amatör Ligde ilk yılında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Sezon başında transfer dönemini oldukça hareketli geçiren Yunusemre Belediyespor yönetimi, Manisalıların parasıyla kurduğu takımı ilk yılında Bölgesel Amatör Lig de yaşatamadı ve filmin sonu büyük bir dramla sona erdi.

ARAŞTIRMADAN BİLİNÇSİZCE TRANSFERLER YAPTILAR

Bölgesel Amatör Lige bu sezon başında yükselen Yunusemre Belediyespor’da yönetim ilk olarak takımı Süper Amatör Kümede şampiyon yapan Tansu Yanık’a emanet etti.  Şampiyon kadroyu büyük ölçüde dağıtarak hatalar zincirine başlayan yönetim daha sonra ise bilinçsizce yangından mal kaçırır gibi araştırmadan ve izlemeden kadrosuna kazandırdığı futbolculara imza attırdı.

TANSU YANIK İLE YOLLAR LİG BAŞLAMADAN AYRILDI 

Bir anda kendini buğday ambarında zanneden Yunusemre Belediyespor yönetimi ilk olarak daha lig başlamadan takımı şampiyon yapan Tansu Yanık ile yollarını ayırdı. Büyük bir vefasızlık örneği göstererek şampiyon hocasıyla ve takımı şampiyon yapan futbolcuların çoğunluğu ile yollarını ayıran yönetim daha sonra ise Manisa’nın milyonlarıyla dış transferde imzaları birer birer attırmaya başladı.

SELMAN ALKIŞ TAKIMIN BAŞINA GETİRİLDİ 

Bölgesel Amatör Ligde sezon başlamadan takımı şampiyon yapan Tansu Yanık ile yollarını ayıran Yunusemre Belediyespor yönetimi futbolun içine siyaseti sokarak takımın başına daha önce AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı yapan Selman Alkış’ı getirdi. Antrenörlükten çok siyasi kimliği ile ön plana çıkan Selman Alkış’ı takımın başına getiren Yunusemre Belediyespor yönetimi üst üste alınan kötü sonuçların ardından Selman Alkış ile yollarını ayırdı ve Mahmut Taşkın ile yola devam etme kararı aldı. Yunusemre Belediyespor’da Mahmut Taşkın döneminin sona ermesinin ardından ise Erkan Aslan dönemi başladı.

PLAY-OUT MAÇINDA BÖLGESEL AMATÖR LİGE VEDA ETTİ 

Yunusemre Belediyespor, Salihli Belediyespor ile oynadığı play-out maçını 1-0 kaybederek Bölgesel Amatör Lige veda etti. Büyük bir hayal kırıklığı ile 2017-2018 futbol sezonunu Bölgesel Amatör Ligden Süper Amatör Kümeye düşerek kapatan Yunusemre Belediyespor’a Manisalı futbolseverlerin tepkisi çok büyük oldu. Manisa’nın milyonlarını adeta çöpe atan ve bu işin ehli olmadığını gösteren Yunusemre Belediyespor yönetiminin harcanan paralarla ilgili hesap vermesini isteyen Manisalılar, “ Kendi egolarını tatmin ettiler. Manisa’nın ve Manisalıların parasıyla adeta şov yaptılar, transferde milyonları çöpe attılar. Yazıklar olsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir