Yılın Sporcusu ‘Altın Kız’

10 Şubat 2017 Cuma, 11:45

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Güney Kore’de 14. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası 15-17 yaş kategorisinde altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı, TSYD İzmir Yönetim Kurulu ve?TSYD Genel Merkezinde İzmir’i temsil eden?yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetin yaptığı değerlendirme sonucunda, yılın sporcusu seçildi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, başarılarıyla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Altın Kız, TSYD İzmir Yönetim Kurulu ve TSYD Genel Merkezinde İzmir’i temsil eden yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet tarafından 2016 yılındaki değerlendirmeler neticesinde yılın sporcusu seçildi. 8 farklı kategoride ödüle layık görülen adaylar, İzmir Havagazı Fabrikası’ndaki ödül töreninde bir araya geldi. Törende Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Amatör Branşlar Sorumlusu Metin Memiş ve Alt Yapı Sorumlusu Orhan Haşim Elmalı, Öğretim Görevlisi ve Ayşe Begüm Onbaşı’nın antrenörü Gürkan Er de yer aldı.
Dünya Şampiyonasına Damga Vurdular
Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Güney Kore’de 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası 15-17 yaş kategorisinde altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı, aynı şampiyonada Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin’in de olduğu Trio Milli Takımı ile de gümüş madalya kazanmıştı.
Tüm Sporculara Işık Olsun
Elde ettiği başarılar ile Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Türk ulusunu gururlandıran Ayşe Begüm Onbaşı’yı tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, spora ve sporcuya yapılan yatırımların kazanılan başarılarla anlam bulduğunu söyledi. Başkan Ergün, tüm sporculara ışık olacak bu başarıların devamının gelmesini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir