Terim: “Yazıklar olsun”

04 Eylül 2015 Cuma, 00:53

Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda ile 1-1 berabere kaldığımız mücadelenin ardından maçın hakemlerine yüklendi.

İŞTE TERİM’İN SÖZLERİ…

“Açıklama çok basit. Bu tip maçlarda 2 farklı öne geçmezseniz zor kazanırsınız. Golü erken bulursanız sorun yok. Ama son dakikalarda bir panik, geri çekilme kaçınılmaz. Defansı da yapmayı becerebilen bir takım değiliz. Buna rağmen tedbiri almamıza rağmen yiyoruz. 2., 5., 7. ‘yi kaçıran bir takım.. Oyuncularıma da söylüyorum, çok iyi oynadık, kaçırdık ama 1-1 bitti. Hollanda yenilmiş düşünebiliyor munusuz? Olmadı, yakışmadı, iyi durmadı bizde.

“İKİ TANE İSVEÇLİ, YAZIKLAR OLSUN”

“Bu arada Burak’ın pozisyonunun ofsayt olmadığını gördüm, hiç değil. Kalecinin sarı kart gördüğü daha ilk yarıda bir maç ikinci yarıda 4 dakika uzatma değildir. Burada 10 kişi kalırlar, penaltı kazanırsınız. Çek Cumhuriyeti maçı… İki tane İsveçli, yazıklar olsun. Türk hakemlerine herkes çöküyor. UEFA bu iki arkadaş ile ilgili ne yapacak acaba? Böyle hakemler buralara az. Bu seviyelerin hakemi değil bunlar. Burada büyük takım ile küçük takım arasındaki farkı böyle maçlar belirler. Zaten bizim kantarımızda bir takım değil. Bu hakem konusunu da biraz da biz söyleyelim. Kaç tane böyle pozisyon oldu da, süzemedin de bunu vermiyorsun. İkisi de İsveçli. Söyledim hakem gözlemcisine de. İki İsveçli de canımızı yakmıştır. Bir de lehimize bir şey olsun. Bu da benim dikkat ettiğim hakemlerle ilgilidir. 3-0, 4-0 olsa hakem de kalmaz ama, olmayanı istemiyoruz.”

“YAZIK OLUYOR BİZE, ÜZÜLÜYORUM”

“Türk Milli Takımı iyi oynadı, iyi bir takım olmaya adayız, gidiyoruz. Ama buraları geçmeliyiz. Belli ki artık kazanmaktan başka çaremiz yok. Elimizden geleni yapacağız. Buraya gelen futbola doyarak gitmiştir ama, bunun sonucunda kazanarak halkımıza keyifli bir gece yaşatsaydık. Konya halkına teşekkür ediyorum. Pazar günü deneyeceğiz. Yazık oluyor bize, ben buna üzülüyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir