Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Tarzan’da rota Horoz

24 Kasım 2016 Perşembe, 15:18

Pazar günü deplasmanda Denizlispor’la karşılaşacak olan Manisaspor, hazırlıklarını Tarık Almış Spor Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Antrenmana hasta olan Eneramo ve sakat olan Ozan Sol katılmazken, oyuncuların oldukça neşeli olması gözlerden kaçmadı. Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Samsunspor maçını değerlendirdi. Samsun maçında düşündüklerini sahaya yansıtamadıklarını belirten Karafırtınalar, “Samsunspor maçı, mutlak kazanılması gereken bir maçtı. Sahaya da o inançla çıktık. Ama maalesef maçın başında beklediğimiz o oyun olmadı. İlk yarı çok vasatın altında bir oyun oldu. İkinci yarıya bir değişiklik yaparak girdik. Bu kez oyunun hakimiyeti tamamen bize geçti. Ama bu kez de işler rayında giderken, rakip 10 kişi kaldı. Bizim için rakibin eksik kalması avantaj gibi görünse de bu kez onlar da 9 kişiyle savunma yaptı. Bu kez biz de Eneramo’yu çıkarmış bulunduk ve ön taraftar top indirecek yüksek oyuncumuz kalmadı. Bu kez kenarlara inmeyi düşündük, indik de. Kenarlarda da topu içeri taşıyacak oyuncuda sıkıntı yaşadık. Sadece ileri uca çare bulamadık. Ama iyi tarafından bakarsak, her maç gol yiyen bir takımken, son iki maçtır gol yemiyoruz. Gol sorununu da en kısa sürede çözeceğimize inanıyorum” dedi.

“DEPLASMANA YATKIN BİR TAKIMIZ”

Denizli’de zor bir maç oynayacaklarını ancak artık kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını kaydeden tecrübeli teknik adam, “Biz deplasmana daha yatkın bir takım olarak görünüyoruz. Sadece Denizli veya Samsun maçı değil, her maçın bizim için önemi büyük. Nasıl Samsun maçını final olarak düşündüysek, Denizlispor maçı da öyle olacak. Bu onlar için de önemli bir maç. Artık ligde kolay maç yok, her maç zor. Oyuncuların artık daha çok sorumluluk alması gerekiyor. Biz tüm oyuncularımıza çok güvendiğimiz için ‘transfer yapmayacağız’ dedik. Bu altı çizilmesi gereken bir şey. Oyuncularımızın bunu başarabilecek kapasitesi var. Bunu idmanlarda daha net görüyoruz. Maçta da bunu yapmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

KONDE’NİN SORUNU; PSİKOLOJİK

Son olarak takımdaki sakat oyuncuların çokluğundan yakınan Karafırtınalar, “Denizli maçı eksiğimiz çok. Eneramo, hasta iki gündür idmanda bizimle değil. Ozan’ın da dizinde bir problem var ve o da idmanlara katılamıyor. Erman’ın da sağ gözünde darbeye dayalı bir problem var. Görmekte zorluk yaşıyor. Konde’yi de maça yetiştirmeye çalışıyoruz. Konde’nin sorununun artık fiziksel değil de psikolojik olduğunu düşünüyoruz. Onu mental anlamda hazırlamaya çalışıyoruz. Haftasonuna kadar istediğimiz düzeye gelirse, 18 kişilik kadroda ona yer verebiliriz” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir