TARKAN KAYHAN RESMEN İSTİFA ETTİ!

04 Eylül 2015 Cuma, 13:45

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ

Manisaspor’da Basın Sözcüsü görevinde bulunan ancak bugüne kadar basın mensuplarıyla neredeyse hiç bir zaman araya gelmeyen Tarkan Kayhan’ın resmen istifasını yönetime gönderdiği öğrenildi. Noter kanalıyla istifasını kulübe gönderen Kayhan, en son yaptığı açıklamada yönetimi hedef alan açıklamalar yapmıştı. 14 Temmuz 2015 tarihinde yaptığı açıklamada Tarkan Kayhan, şu ifadeleri kulanmıştı;

“Bu benim ilk yöneticilik deneyimim değil. Yönetimdeki çoğu insandan daha tecrübeliyim. Yöneticiliğimin ilk döneminde ikinci döneminde de hep kulübe bir fayda sağlamak amacı güttüm. İmkânlarım doğrultusunda hep Manisaspor’a kendimce fayda sağladığımı düşünüyorum. Ben Manisaspor’dan menfaat sağlamak için yönetime girmedim. Bir oluşum oldu bana teklif geldi ve bende bu yönetimin içinde bulundum. Günler geçtikçe kulüpte fikirlerimize başvurulmamaya başlandı. Başkan ne derse o oluyordu. Yine kriz çıkarmamak ve yönetimi yarı yolda bırakmamak için istifayı düşünmedim. Ama son olarak basına verilen iftarı çok yakın tanıdığım basın mensubu bir arkadaşımdan öğrenmem bardağı taşıran son damla oldu. Dediğim gibi Manisaspor’a hep fayda sağlamak amacı ile yönetimde bulundum. Demek ki basına verilen iftar organizasyonunda benim fikrime başvurulmuyorsa benim yönetimde olmamın bir sebebi yok. Bugüne kadar medyada çıkan haberde olduğu gibi bir istifam olmadı. Ama bugünden sonra istifamı Manisaspor kulübüne ne kısa süre içinde sunacağım” diyerek sinyali vermişti.

Kayhan’ın istifasının ardından Manisaspor yönetiminde Başkan Abdullah Mergen ile birlikte 8 kişi kalması dikkat çekti. Mergen’in dışında yönetimde kalan isimler şöyle; Mustafa Karakaş, Hakkı Övünç, Metin Ehlivan, Erdem Baltacı, Bülent Özövgü, Muzaffer Etçil ve Cengiz Erbilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir