TANER TAŞKIN: ONBİR OYUNCU DA GİDEBİLİR!

11 Aralık 2014 Perşembe, 18:44

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Adana Demirspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Mutlak puan ve puanlara ihtiyaçları olduğunu söyleyen Taşkın, ligde kolay maçın olmadığının altını çizdi. Taşkın, “Manisaspor için A Takım B Takım diye bir kavram kalmadı. Her haftayı puanla geçirmek istiyoruz. Geçen hafta kötü bir oyunla mağlup olduk. Adana Demirspor maçına iyi hazırlandık. Adana’ya umutlu gidiyoruz. Umutsuzluğa hiç kapılmıyoruz. Dışarıda alacağımız puan veya puanlar içeride kaybettiğimiz maçların telafisi olacak” dedi.

“OLAYI SON ANDA BEN GÖRDÜM”

Akhisar Belediyespor maçı sonrası Canberk ve Milijas Nenad arasında yumruklaşma olduğu yönünde çıkan habere de açıklık getiren Taner Taşkın, “Canberk kupada Akhisarspor karşısında yediğimiz üçüncü golde bariz hata yapınca Miljas Nenad kendisine soyunma odası koridorunda, ‘Bu kadar basit hata yapılır mı?’ diye serzenişte bulunmuş. Nenad büyüğüdür diyebilirde. Canberk maçın gerginliği ile karşılık veriyor. Ancak aralarında ne bir yumruklaşma, nede küfür etme gibi birşey söz konusu değil. Olayı son anda ben gördüm. Soyunma odasında da ikisini bir araya getirip barıştırdım. Kendilerine de şunu söyledim. Arkadaşlar maç kaybedin, puan keybedin ama birbirinizi kesinlikle kaybetmeyin. Birlik ve beraberlik içinde olursak düzlüğe çıkarız dedim. Samsunspor maçı öncesinde de antrenmanda ayağına aldığı darbe nedeniyle kulüp doktoru verdiği raporda dinlendirmemiz gerektiğini söyledi. Yoksa yaşanan olayla ilgisi yoktur. Dimirov’un da Samsunspor maçında sahaya kaptan çıkmasının nedeni de eski takımı olduğu için biz jest yaptık. Bu tür yapılan haberler yalan. Bu tür haberlerin çıkması çok ayıp” şeklinde konuştu.

“ZORLANIYOR MUYUM, EVET”

Göreve geldiği günden beri Manisaspor’u güçlü göstermeye çalıştığını anlatan Taşkın, “Sıkıntılarımız yok mu var ama hiç şikayet etmedim. Bütün şartları bilerek geldim. Zorlanıyor muyum, evet. Takımı dışarıdan seyretmek başka, içeriye girdiğinde bambaşka. Takımın orjinal sağ beki, sol beki yok. Defans kurgusu ne kadar kötü. Sağ ve sol bek oynamak ne kadar basit görünsede savunma için özellikli bir yerdir. Kademe anlayışında dengeyi onlar sağlarlar. Balans görevi görürler. Bununla ilgili sıkıntımız var.” diye konuştu.

“ONBİR OYUNCU DA GİDEBİLİR”

Samsunspor maçında alınan mağlubiyet dolasıyla bir hayal kırıklığı yaşadıklarını söyleyen Manisaspor teknik patron Taşkın, konuşmasını şöyle tamamladı;

“Mücadele edip kaybetmeye varım. Ancak Samsunspor karşısında hayal kırıklığı yaşadık. Oyuncularıma her zaman şunu söylerim. Galibiyetlerin ve mağlubiyetlerin şereflisini yaşayın. Osmanlı maçında bunu yaşadım. 3-0 yenildik ama maçın ardından Osman Özköylü gelip tebrik etti ve ‘Merak etmeyin düzlüğe çıkarsınız’ dedi. Orduspor ve Antep maçları bizim için 6’şar puanlık maçlardı. İki tane 6 puanlık maç kazanıp, bir tane 6 puanlık maç kaybettik. Devre arasına kadar takımı iyi bir seviyede tutmak istiyorum. 11 tane oyuncu var ama onbir tane mevkiye oyuncu alabiliriz. 11 oyuncu da gelebilir, 11 oyuncu da gidebilir. Kafamda 6-7 tane oyuncu almak var. İyi olanlar kalacak. Kötü olanlarda kusura bakmasın. Bu işin doğasında var yollarımızı ayıracağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir